تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

SDN ، انعطاف‌پذیری، چابکی و مقیاس‌پذیری

Facebook
Twitter
LinkedIn
معماری تعریف شده توسط نرم‌افزار

یکی از پدیده‌های دیجیتالی شدن این است که تقاضا برای زیرساخت‌های فناوری اطلاعات مدرن  با کارایی بالا را افزایش می‌دهد و در عین حال پاسخ ها را نیز ارائه می‌دهد. یکی از این پاسخ‌ها SDN (SDA) است که به نوبه خود اساس سیستم‌های ذخیره‌سازی تعریف شده توسط نرم‌افزار (SDS)، شبکه‌های تعریف شده از نرم‌افزار ( SDN ) و زیرساخت‌های فوق‌العاده همگرا (HCI) را تشکیل می‌دهد. SDA شامل یک صفحه کنترل مجازی بین کاربران از یک سو و روابط سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از سوی دیگر است. با مجازی‌سازی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، شبکه، ذخیره‌سازی و سرورها، شرکت‌ها می‌توانند انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به تقاضای نیاز کاربران به خدمات نشان دهند.. بدون معماری نرم‌افزاری قابل انعطاف این تقاضا را نمی‌توان برآورده کرد و مقیاس‌پذیری لازم را نمی‌توان به دست آورد.

SDN ، SDS و HCI چیست؟

SDN یا شبکه‌های تعریف شده توسط نرم‌افزار، به پیچیدگی روزافزون شبکه‌ها پاسخ می‌دهند و باعث افزایش تقاضا برای مدیریت آنها می‌شوند. از طریق SDN، کنترل دستگاههای شبکه مانند سوئیچ‌ها یا روترها را می‌توان از عملکرد ارسال اطلاعات جدا کرد. لایه کنترل مرکزی حاصله می‌تواند بسته به پهنای باند بسته‌های داده را آزادانه به دستگاه‌ها اختصاص دهد. کنترل پویا باعث اتوماسیون قوی‌تر و در نتیجه تغییرات زمان واقعی در شبکه می‌شود.

SDS یا ذخیره‌سازی تعریف شده توسط نرم‌افزار جایگزینی برای سیستم‌های ذخیره‌سازی جداگانه دیتاسنتر معمولی ارائه می‌دهد. سیستم‌های ذخیره یکپارچه آنها (Storage Area Network ، SAN یا Network Attached Storage ، NAS) با نرم‌افزار ذخیره‌سازی خود با SDN جایگزین می‌شوند که یک لایه کنترل مجازی بین درخواست داده و ذخیره فیزیکی ایجاد می‌کند.

HCI یا زیرساخت‌های فوق‌العاده همگرا بر مجازی‌سازی زیرساخت‌فناوری اطلاعات تمرکز دارند، که امکان نظارت و کنترل متمرکز بر کل زیرساخت فناوری اطلاعات یک شرکت را فراهم می‌آورد. باعث افزایش کنترل فناوری‌اطلاعات، امنیت و ثبات و همچنین پاسخگویی به الزامات کسب و کار می‌شوند.

اتوماسیون، بهینه‌سازی و سرعت

SDA سطح بالاتری از اتوماسیون را نسبت به معماری‌های سنتی فناوری اطلاعات امکان‌پذیر می‌کند. بسیاری از فرآیندهای دستی مکرر را می‌توان خودکار کرد. بنابراین، دیگر نیازی به پیکربندی هر روتر یا سوئیچ به صورت جداگانه نیست. در نتیجه، کل سیستم سریعتر کار می‌کند و کمتر در معرض خطا قرار می‌گیرد. پیکربندی و تعامل زیرساخت فناوری اطلاعات بهینه می‌شود.

زیرساخت فناوری اطلاعات باعث می‌شود منابع به صورت هدفمند تخصیص داده شوند و حجم کار به طور مطلوب توزیع شود. اپ‌های کاربردی دارای تحرک بالاتری هستند و می‌توانند با توجه به نیازها مقیاس‌بندی شوند. یک SDA به طور پویا قدرت پردازش، پهنای باند و ظرفیت ذخیره‌سازی را برای اپ‌ها و داده های کاربر فراهم می‌کند تا بتوان از آنها در تمام ظرفیت خود استفاده کرد.

ساده‌سازی، شخصی‌سازی و همکاری

به لطف نرم‌افزار هوشمند دانش قبلی کمی برای کنترل عملکردهای پیچیده مورد نیاز است و تنظیمات دیگر نیازی به تغییر دستی ندارند. وظایفی که قبلاً برای مدیریت فناوری اطلاعات تعریف شده بود، اکنون می‌تواند به بخش‌های دیگر منتقل شود کاربران می‌توانند کلیه وظایف لازم را از طریق یک داشبورد جداگانه انجام دهند که عملکردها و حقوق دسترسی متناسب با کاربر را ارائه می‌دهد. پشت داشبورد قابل تنظیم، فرآیندهای پیچیده فناوری اطلاعات پنهان شده‌اند بدون اینکه کاربر مجبور باشد ببیند که کدام اقدامات پیچیده توسط کدام سرویس‌‌های خاص فعال شده یا پیکربندی‌های سخت‌افزاری در شبکه تغییر کرده است. رایانه‌های رومیزی و دستگاه‌های تلفن همراه می‌توانند از طریق SDA به طور غیر متمرکز به دستگاه‌ها ، اپ‌ها و داده‌ها دسترسی پیدا کنند. همه ایستگاه‌های کاری با هم شبکه شده و می‌توانند داده‌ها را باهم پردازش کنند. الزامات کسب وکار را می‌توان به سرعت اجرا کرد و ایستگاه‌های کاری جدید و حساب‌های کاربری را می‌توان به راحتی راه‌اندازی کرد.

مدیریت بهتر، امنیت و ثبات بیشتر

SDA مدیریت را آسان‌تر می‌کند زیرا کنترل و مدیریت توسط یک نرم‌افزار مدیریت مرکزی صورت می‌گیرد. امکان ادغام آسان همه کاربران، دستگاه‌ها و داده‌ها را فراهم می‌کند. خدمات نرم‌افزاری را می‌توان به صورت مجازی ارائه و کنترل کرد. نظارت بر سخت‌افزار و نرم‌افزار ساده شده است. ساختار تعریف شده توسط نرم‌افزار زیرساخت فناوری‌اطلاعات را واضح‌تر و آسان‌تر می‌کند. تغییرات را می‌توان در زمان واقعی ردیابی کرد. به لطف سیستم شبکه‌ای قدرت محاسباتی، اتصالات شبکه و ذخیره‌سازی انبوه، خرابی‌های جدا شده را می‌توان به سرعت جذب کرد تا خدمات آسیب دیده همچنان در دسترس باشند. اگر به فضای ذخیره شده دسترسی نداشته باشید یا سوئیچ معیوب باشد، بسته‌های داده می‌توانند به طور خودکار هدایت شوند. این موضوع باعث افزایش ثبات شبکه و خدمات می‌شود و هزینه‌های ناشی از خرابی به حداقل می‌رسد یا به طور کلی از این هزینه‌ها جلوگیری می‌شود. پشتیبان‌گیری را می‌توان به راحتی و بدون سرمایه‌گذاری ویژه انجام داد، مقررات امنیتی را می‌توان در همه زمینه‌های SDA اجرا کرد.

مناسب برای کسب وکار

مشتریان خواهان راه حل‌های دیجیتالی هستند تقاضا در حال افزایش است و فشار رقابتی زیاد است. به همین دلیل فرهنگ سازمانی مناسب و معماری فناوری اطلاعات ضروری است تا بتوانیم انعطاف‌پذیری خود را با تغییر نیازهای مشتری و کاربر تطبیق دهیم. در صورت لزوم می‌توان به سرعت مقیاس‌بندی کرد و با کاهش مقیاس از هدر رفتن منابع جلوگیری کرد. اگر کارکنان به سرعت منابع مورد نیاز خود را بدست آورند و کاربران از خدمات راضی باشند، سود بیشتری می‌توان کسب کرد.

SDA انعطاف‌پذیری، چابکی و مقیاس‌پذیری بالایی را امکان‌پذیر می‌کند. شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا در هنگام ارائه خدمات به انبوه کاربران، تجربه کاربری بسیار خوبی را به مشتریان خود ارائه دهند. در مواردی که منابع مورد نیاز است می‌توان آنها را به سرعت برای سود اضافه کرد و در مواردی که دیگر نیازی به آنها نیست، می‌توان آنها را به شیوه‌ای صرفه جویی کرد. استفاده کارآمد از منابع، اقتصادی پایدار و عاری از زباله را ممکن می‌سازد. پروژه‌های جدید را می‌توان به سرعت توسط فناوری اطلاعات ترسیم کرد، اپ‌ها را می‌توان برای کارکنان فعال کرد و با ابزارهای همکاری، همکاری را ساده‌تر کرد. فرآیندهای کاری در شرکت تسریع می‌شود، اهداف زودتر محقق می‌شوند و تلفات اصطکاک در همکاری به حداقل می‌رسد. از آنجا که الزامات کسب کار را می‌توان به خوبی پاسخ داد، پاسخگویی SDN بسیار خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید