تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

SASE چیست

Facebook
Twitter
LinkedIn
sase

Secure access service edge یک معماری جوان و مبتنی بر ابر است که بسیار نوید بخش است ، اما عناصر تشکیل دهنده آن بسته به فروشنده آن متفاوت است.

(SASE) شبکه و امنیت را به یک سرویس ابری تبدیل می کند ،دسترسی آسان و ایمن به منابع شرکتی را برای شرکت ها آسان تر می کند ، اما هنوز در مراحل ابتدایی است. فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات پیشنهادهایی را به عنوان SASE می فروشند ، اما آنچه در واقع ارائه می دهند و نحوه ارائه آن بسیار متفاوت است.

SASE اصطلاحی است که سال گذشته توسط گارتنر ابداع شد و ترکیبی از WAN (SD-WAN )تعریف شده توسط نرم افزار با کنترل دسترسی و امنیت است که همه به عنوان یک سرویس ابری شناخته می شوند.

انتظار می رود SASE رشد چشمگیری و سریع داشته باشد ، گروه Dell’Oro پیش بینی کرده است که از سال 2019 تا 2024 نرخ رشد سالانه مرکب 116 درصد داشته باشد. نات اسمیت تحلیلگر گارتنر می گوید و بحران COVID-19 “کاملا” این حرکت را تسریع کرده است. گارتنر ، که پیش بینی می کند 60 درصد از مشتریان SD-WAN تا سال 2024 به SASE منتقل شوند ، این  در حالی است که در سال 2020 حدود 35 درصد به این سرویس متصل شدند.

از مزایای بالقوه آن می توان به سهولت مدیریت شبکه و امنیت ، انعطاف پذیری برای افزایش یا کاهش مقیاس نیازهای تجاری و هزینه های پایین اشاره کرد. اسمیت می گوید: “SASE یکی از آن فن آوری هایی است که به شما این توانایی را می دهد تا بتوانید در آینده از عهده مشکلات بهتر برآیید.”

گارتنر لیستی طولانی از فناوری ها و ویژگی هایی را ارائه می دهد که ممکن است در سرویس SASE شامل بهینه سازی تأخیر ، مسیریابی ، ذخیره سازی ، تکثیر و محدودیت های جغرافیایی باشد. اسمیت می گوید: “حداقل مجموعه ای از این عناصر که باید برای یک سرویس SASE واقعی در نظر گرفته شود وجود ندارد”. او می گوید: ” بیشتر یک چارچوب است تا یک معماری.”

با این وجود ، گارتنر پنج عنصر اساسی SASE را نامگذاری کرده است: SD-WAN ، فایروال به عنوان سرویس (FWaaS) ، دروازه وب امن ، کارگزار امنیت ابری (CASB) و دسترسی به شبکه با zero-trust ، که به عنوان محیط تعریف شده توسط نرم افزار نیز شناخته می شود.

امروزه پیشنهاداتی که به عنوان SASE به بازار عرضه می شوند ممکن است توسط ارائه دهندگان خدماتی که دارای غنای ویژگی کم یا زیاد هستند و همچنین توسط فروشندگان سخت افزاری که تجهیزات خود را با سرویس های ابری همراه ، هدایت شود.

 فروشندگان SASE همچنین ممکن است سخت افزار یا نرم افزار مشتری را برای کاربران نهایی ، تجهیزات شبکه برای مراکز داده سازمانی ، ستون فقرات و نقاط حضور شبکه توزیع شده (PoP) ، حفاظت DDoS و سیستم عامل های CASB تهیه کنند. فروشندگان سخت افزاری در این مسیر حرکت می کنند که بدون ارائه هر پنج ویژگی ، به عنوان فروشندگان SASE واجد شرایط هستند.

برای فروشندگان سخت افزار ، چالش های مهمی وجود دارد ، به ویژه اگر آنها از مدل محصول مبتنی بر سخت افزار به مدل مبتنی بر اشتراک خدمات بروند.گارتنر می گوید: “فروشندگان چالش های زیادی خواهند داشت.”

در حال حاضر ، سرویس هایی با عنوان SASE وجود دارند که در فضای ابری قرار دارند و سرویس هایی که در محل قرار دارند. در اینجا شرح مختصری از آنچه ارائه می شود وجود دارد:

Aruba

آروبا ، زیرمجموعه Hewlett Packard Enterprise ، در تلاش است تا پیشنهاد SASE خود را عملی سازد. طبق گفته پل کاسپیان ، مدیر ارشد شرکت در زمینه بازاریابی محصولات امنیتی و راه حل ها ،آروبا  فاقد PoP و امنیت به عنوان یک سرویس است. بنابراین این شرکت برای امنیت ابری با Zscaler و با دیگران از جمله McAfee ، Semantic ، Check Point همکاری می کند.

Barracuda Networks

سخنگوی باراکودا می گوید این شرکت بیشتر اجزای لازم برای SASE را ارائه می دهد ، که با SD-WAN شروع می شود و شامل خدمات امنیتی شبکه مانند FWaaS ، IPS ، اسکن بدافزار ، فیلتر کردن محتوا ، حفاظت پیشرفته از تهدید ، حفاظت DDoS و دسترسی به شبکه با zero-trust است. این شرکت می گوید تنها قطعه ای که از دست رفته است CASB است. که مشتریان باید خودشان آن را تهیه کنند.

Cisco

در طول بهار 2020 ، سیسکو خدمات WAN ، امنیت و edge-computing خود را در یک بسته SASE بومی ابری قرار داد. . گارتنر آن را “یک نقشه راه محکم برای ارائه قابلیت های امنیتی روزافزون بصورت یکپارچه و هدایت به سمت معماری SASE” خواند. این بسته ترکیبی از خدمات Cisco SD-WAN و Cisco Umbrella بعلاوه Cloudlock CASB و همچنین امنیت zero-trust از طریق کسب Duo Security است.

Fortinet

گارتنر می گوید Fortinet’s SASE شامل تمام عناصر SASE ، از جمله SD-WAN (Fortinet Secure SD-WAN) ، FWaaS (خدمات امنیتی FortiGuard برای فایروال های نسل بعدی FortiGate) ، کارگزار امنیت دسترسی ابری (FortiCASB) ، دروازه وب امن (Fortigate SWG) و امنیت zero-trust از طریق خریداری شبکه های OPAQ در ژوئیه 2020 است.

VMware

Vmware در حال استفاده از سرویس های موجود خود برای پنج قابلیت اصلی است که Gartner می گوید SASE باید داشته باشد و آنها را به عنوان Vmware SASE Platform پکیج می کند. عناصر SD-WAN  VMware SD-WAN، دسترسی zero-trust دسترسی امن VMware ، CASB و دروازه امن وب (VMware Cloud Web Security) و FWaaS Firewall NSX به عنوان یک سرویس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید