تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

HPE قصد دارد دومین کامپیوتر Spaceborne را به Azure متصل کند

Facebook
Twitter
LinkedIn
HPE قصد دارد دومین کامپیوتر Spaceborne را به Azure متصل کند

HPE کامپیوتر Spaceborne خود را با جانشین قدرتمندتری پیگیری می‌کند.

اولین سیستم در آگوست 2017 به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شد و حدود 615 روز بعد از آن بر روی کپسول SpaceX Dragon فرود آمد.

قرار است Spaceborne  پانزدهمین مأموریت تأمین نیروگاه Northrop Grumman در 20 فوریه درصورت مناسب بودن هوا به ایستگاه فضایی (NG-15) پرتاب شود.

این بار، داده‌های پردازش شده بر روی سیستم ارسال می‌شوند تا در Microsoft Azure ذخیره و تجزیه و تحلیل شوند.

ابر رایانه‌ها در فضا

دکتر مارک فرناندز، رهبر پروژه گفت: اولین سیستم کار کرد.ما  1.8 سال درفضا بودیم، ما اولین ترافلاپ در فضا بودیم و بیش از 50،000 اجرا را با موفقیت انجام دادیم.

این شرکت با استفاده از یک سیستم یکسان بر روی زمین، بارهای یکسانی را برای مقایسه زمان اجرا، خرابی و موارد مشابه اجرا کرد.

شما به یکی از نقاط نا امیدی من رسیده‌اید و من این را به گردن Covid می‌اندازم ، فرناندز گفت: ما یک تحلیل مستند از خرابی محصول برای Spaceborne -1 داشتیم. یکی، و وقتی Covid شروع شد ، ما دیگر قادر به انجام این کار نبودیم. بنابراین ما هیچ تجزیه و تحلیل قابل توجهی در مورد شکست محصول انجام نداده‌ایم. تنها چیزی که می‌توانیم گزارش کنیم این است که تعداد خطاهای تک بیتی بیشتر از زمین بوده است.

فراتر از محافظ محدود ارائه شده توسط ISS و شاسی آلومینیومی سیستم، نه ابر رایانه اصلی و نه جدید به هیچگونه محافظت اضافی در برابر اشعه مجهز نیستند. در عوض، HPE از نرم‌افزار برای اطمینان از قابلیت اعتماد در صورت خرابی‌های مربوط به فضا استفاده می‌کند.

فرناندز گفت: ناسا دو برابر فضای رک، دو برابر نیروی الکتریکی، دو برابر خنک کننده، به ما نسبت به دفعه قبل اعطا کرد. تمام آن اتاق بسیار ارزشمند است. بچه‌های سخت‌افزاری ما از این فرصت 2 برابر استفاده کردند.

رایانه جدید اساساً فقط یک سیستم 2U استT  1U یک سیستم HPE Edgeline EL4000Converged Edge است، با یک CPU و یک GPU، همچنین 64 گیگابایت حافظه و.  4x 240GB   U1 دیگر یک سرور HPE ProLiant DL360 Gen10 است که دارای دو CPU ، 192 گیگابایت حافظه و 10x 240 گیگابایت SSD است.

این شرکت به جای SSD به HDDs روی آورد، حتی اگر بیشتر در معرض تابش کیهان باشد. فرناندز گفت: دیسک‌های چرخشی دارای تکانه زاویه‌ای هستند، که می‌تواند روی فضاپیما تأثیر بگذارد.این  موضوع برای من دیوانه‌کننده بود. اگر بخواهید می‌توانید دیسک‌های چرخشی قرار دهید، اما باید یک سری آزمایشات و گواهینامه‌ها را پشت سر بگذارید.

Spaceborne و 2 از تبادلات حرارتی درب آب خنک کننده عقب استفاده می‌کنند. فرناندز گفت: اولین بار موارد مختلفی وجود داشت که خنک کننده محدود بود. و اگر شما خنک سازی را محدود کنید، من به طور طبیعی مصرف برق خود را محدود می‌کنم ، زیرا نمی توانم گرما را پراکنده کنم. در Spaceborne-1 نیز مواردی وجود داشت که شدت برق بسیار محدود بود، و ما سرورهای خود را در حالت استند بای  قرار می‌دهیم.

هر دو سیستم در درجه اول به خودی خود پروژه های تحقیقاتی هستند، اما همچنین به عنوان یک سیستم محاسباتی Edge برای فضانوردان ISS و ماهواره‌های بالقوه‌ای که با ایستگاه فضایی ارتباط برقرار می‌کنند نیز کاربرد دارند.

ماهواره‌هایی که از کلاه‌های یخی عکس می‌گیرند در حال حاضر مقادیر زیادی از تصاویر را که توسط ابر پوشانده شده‌اند و قابل استفاده نیستند را نیز می‌گیرند. معمولاً اینها فرآیند پرهزینه هستند و پهنای باند زیادی می‌خواهند.

یک سیستم Edge مانند Spaceborne می‌تواند چنین تصاویری را قبل از ارسال آنها حذف کند. آژانس فضایی اروپا به طور جداگانه با اینتل و اوبوتیکا برای PhiSat-1 همکاری می‌کند، یک مکعب که پردازش هوش مصنوعی را روی آن انجام می‌دهد.

از آنجا که بشریت از سیاره خود دورتر می شود، آوردن محاسبه با آنها برای اطمینان از واکنش سریع برای سیستم‌های خودمختاری که با خود به همراه دارند، امری حیاتی است.

آرزوی من برای Spaceborne -2 این است که ما هزاران اثبات ودلیل داریم که بیشتر نشان می‌دهد چرا شما به چنین چیزی در دروازه ماه در مستعمرات قمری و در راه مریخ نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید