تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

چگونه IBM قصد دارد در سیستم ابری رقابت کند؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
ابر IBM

همه از ابر صحبت می کنند. تمام شرکت‌های بزرگ در حال انتقال داده‌ها و فرایندهای خود بر روی ابر هستند. وقتی صحبت از بازیکنان اصلی ابر در بازار می شود، اسم AWS ، Google Cloud ، Microsoft Azure را می‌شنویم.

قبل از اینکه نتیجه بگیریم که IBM باید به عنوان یک ارائه دهنده خدمات Cloud به عنوان یک بازیکن برتر در نظر گرفته شود، یا خیر،  باید برخی از حقایق را در نظر بگیریم. بیایید برخی از ارقام مربوط به درآمد حاصل از بازیگران اصلی برای ارائه خدمات ابری در سال 2019 مقایسه کنیم.

 1. Google Cloud:  8.918 میلیارد دلار.
 2. AWS: 35.026 میلیارد دلار
 3. Microsoft Azure:  33.7 میلیارد دلار
 4. و سرانجام IBM Cloud:  21.2 میلیارد دلار.

خوب، IBM به عنوان یک ارائه دهنده ابر در دامنه ابر مورد کم توجهی قرار گرفته است.

بستر ابری IBM ترکیبی از پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) و زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS) برای ارائه یک تجربه یکپارچه است. این پلتفرم هم از تیم‌ها و سازمان‌های کوچک و هم از مشاغل و کسب و کارهای بزرگ پشتیبانی می‌کند.

IBM امیدوار است که از طریق Cloud Paks، که از مجموعه بسته های پیشنهادی تخصصی آن است، بتواند پیچیدگی انتقال سریع به ابر را کاهش دهد. اما آیا کافی است؟

IBM سخت تلاش کرده است که به عنوان یک تهدید رقابتی در سرویس ابر سازمانی شناخته شود، اما در مقابل رقبایی مانند Amazon AWS ، Microsoft Azure و Google Cloud بسیار عقب است. آخرین استراتژی این است که با خرید RedHat بیشتر بتواند در این سرویس دیده شود، و در حال توسعه Cloud Paks است که ادعا می‌کند می تواند به طور قابل توجهی مدت زمان لازم برای انتقال شرکت‌ها به ابر را کاهش می‌دهد. اما آیا این برای تغییر توانایی IBM برای رقابت در یک فضای ابر مدرن و بسیار رقابتی کافی است؟

در حالی که در مورد سرعت بالای استقرار ابر سازمانی هیاهوی زیادی تولید شده است، در حقیقت ما تخمین می زنیم که در حال حاضر کمتر از 25 درصد از کارهای سازمانی در فضای ابری انجام می‌شود.  این موضوع اهمیت رشد رایانش ابری را کمتر نمی‌کند، اما برخی از پارامترها را در مورد میزان گسترش آن اثبات ‌کند و اینکه انتقال کارهای سازمانی به ساختار ابری چقدر دشوار است.

اکثر سازمان ها حداقل در حال آزمایش ساختار ابری هستند، اما بسیاری از آنها همچنین دارای فضای ابری بسیار پیچیده هستند.

IBM اخیراً برخی محصولات نوآورانه را برای تقویت حضور خود در بازار ابر ترکیبی روانه بازار کرده است. حدود یک سال پیش، IBM Private Cloud را منتشر کرد، محصولی که به شرکت‌ها امکان می‌دهد برنامه‌های ابری را در یک فضای ابر هیبریدی راه‌اندازی و ادغام کنند. IBM تنها در سه ماهه گذشته موفق به کسب حدود 100 مشتری جدید برای IBM Private Cloud شد و تعداد کل مشتری‌های خود را به بیش از 400 عدد رساند.

رقابت برای رشد IBM در بازار ابر هیبریدی

IBM اخیراً بعد از راه‌اندازی IBM Multicloud Manager، یک بستر فناوری باز برای ترکیب و انتقال برنامه‌ها از پلتفرم‌های مختلف ابری، مانند آمازون (AMZN) و مایکروسافت (MSFT) خبر داد. IBM همچنین AI OpenScale Technology، بستری برای مدیریت برنامه‌های AI را راه‌اندازی کرده است.

IBM این محصولات را برای رقابت در بازار ابر هیبریدی که خیلی داغ است، روانه بازار کرده است. پلتفرم Cloud از همکاری با Nutanix (NTNX) برای کمک به مشتریان در مدیریت بهتر برنامه‌های ابری ترکیبی خود خبر داد. . گوگل همچنین سال گذشته همکاری  مشابهی را با سیسکو (CSCO) منعقد کرد، و همکاری مشابه دیگری نیز توسط Amazon Web Services با VMware (VMW) به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید