تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

چگونه یک استراتژی بایگانی داده تاثیرگذار ایجاد کنیم؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
سبد آی تی | sabadit | استراتژی بایگانی داده

انتخاب استراتژی مناسب بایگانی داده ها می تواند برای یک سازمان ها به چندین روش سودمند باشد. در این مقاله نکاتی در مورد چگونگی انتخاب استراتژی برای شما وجود دارد:

علیرغم اهمیت بایگانی اطلاعات برای اکثریت قریب به اتفاق سازمانها ، همه آنها بایگانی داده ندارند. این امر ممکن است دلایل  زیادی داشته باشد از جمله: تصمیم گیرندگان ارزش بایگانی یا تفاوت پشتیبان گیری و بایگانی را نمی دانند ، بایگانی ممکن است بیش از حد پیچیده باشد، یا اینکه بسیار گران به نظر برسد.

جورج کراپ ، تحلیلگر سابق StorageSwiss و مدیر ارشد بازاریابی در StorONE ، می گوید هر شرکتی که   بیش از 25 ترابایت داده دارد به یک استراتژی بایگانی داده نیاز دارد.

بایگانی داده ها به کم کردن هزینه و از دست رفتن داده ها کمک می کند. دلیل دیگر اهمیت بایگانی داده ها محافظت در برابر باج افزار است. به این دلیل که به طور کلی دسترسی به داده های بایگانی شده دشوارتر است. اگر با گذشت زمان ، یک شرکت 300 ترابایت داده 500 ترابایتی خود را بایگانی کند و سپس توسط باج افزار مورد حمله قرار گیرد ، فقط 200 ترابایت داده در معرض آن قرار می گیرد.

بایگانی داده همچنین مجموعه داده های زنده را کوچکتر نگه می دارد ، که کار با آنها را آسان تر و سریعتر می کند.

در اینجا چند نکته برای ایجاد یک استراتژی بایگانی داده وجود دارد که برای کسب و کار شما مفید است:

بدانید چه داده هایی دارید.

 قبل از اینکه بتوانید چیزی را بایگانی کنید ، باید بدانید که چه داده ای دارید ابزارهای زیادی برای کمک به این کار در دسترس است ، اما بسیاری از آنها وابسته به پلتفرم هستند. به عنوان مثال اگر یک فایل سرور ویندوزی دارید ، ممکن است به ابزاری متفاوت نیاز داشته باشدی نسبت به وقتی که یک  دستگاه NetApp دارید. ابزارهای agnostic وجود دارد، از جمله ابزارهای SolarWinds و Clear Technologies

قبل از متعهد شدن به هر کاری، به آن فکر کنید.

 قبل از خرید هر چیزی ، بفهمید چه کسی قصد استفاده از آن را دارد ، چه داده هایی بایگانی می شوند ، فرکانس دسترسی به داده ها و نحوه به روزرسانی ، دسترسی و کنترل بایگانی داده ها.

سیندی لاچاپل ، مشاور اصلی ISG ، یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره فناوری می گوید.:”تعیین اینکه هر چند وقت یک بار به داده ها دسترسی پیدا می کنید بسیار حیاتی است زیرا نوع پلتفرم انتخابی شما و زمانی که برای گرفتن پاسخ نیاز دارید را تعیین می کند.

“اگر بایگانی در فضای ابری کار می کند اما همه نسخه های اصلی داده ها در یک مرکز داده هستند و سپس در آن بایگانی مبتنی بر ابر فراخوانی می شوند ، ممکن است موارد تأخیری وجود داشته باشد که باید نگران آنها باشید ، “بنابراین بسیاری از پارامترهای فنی وجود دارد که شما باید بر اساس اینکه چه کسی به داده ها دسترسی پیدا می کند ، هر چند وقت یکبار و نیاز به بازیابی این داده ها را آزمایش کنید.”

Gi Singh ، مدیر خدمات فنی در Rapidev ، یک شرکت توسعه سریع مستقر در استرالیا ، توضیح می دهد: به تمام داده ها ، یک برنامه نگهداری بر اساس مدت زمان باقی ماندن در سیستم  اختصاص دهید. “به عنوان مثال، اگر معاملات پرداخت کارت اعتباری دارید ، باید میزان نگهداری خود را بر اساس چند ماه پس از معامله ای که مشتری می تواند اعتراض کند ، قرار دهید و برخی موارد احتمالی را اضافه کنید. “

گروه بازاریابی ممکن است تصاویر ، ویدئو و صدا را برای بایگانی داشته باشد ، اما فقط گروه بازاریابی می دانند که چقدر سریع باید بتواند آن رسانه را بازیابی کند و مدت زمانی که رسانه باید قبل از بایگانی در دسترس بخش باشد، می داند. بنابراین ، گروه IT برای ایجاد راه حل فنی باید با گروه بازاریابی همکاری کند.

همین امر در مورد سایر حوزه های سازمان نیز وجود دارد: حقوقی ، مالی و غیره.

انتخاب خود را انجام دهید:

در مورد بایگانی داده ها سه گزینه اساسی وجود دارد: می توانید این کار را خودتان انجام دهید ، از نرم افزاری استفاده کنید که داده ها را برای شما شناسایی و جابجا می کند یا از نرم افزاری استفاده کنید که داده ها را شناسایی و جابجا می کند و پیوندی به آن داده ها ایجاد می کند.

 • خودتان آن را انجام دهید: با استفاده از این روش ، کارکنان IT شما می توانند با استفاده از اسکریپت PowerShell یا Python یک پایگاه داده ایجاد کنند سپس فقط شناسایی داده ها و صدور دستور حرکت است ، البته مطمئن شوید که ابتدا از داده ها پشتیبان تهیه می کنید.
 • راه میانه: از یک راه حل نرم افزاری برای تجزیه و تحلیل داده ها در محیط ها ، شناسایی و انتقال خودکار داده ها بر اساس سیاست ها و الزامات خود استفاده کنید.
 • مونتی کامل: این راه حل ها همه کارها را انجام می دهد. این بدان معناست که داده های بایگانی شده می توانند مجدداً به صورت پرونده یا به صورت پرونده یا اشیا  در فضای ابر قابل دسترسی باشند. این کار بهبودی را بسیار ساده می کند.

گزینه ای که انتخاب می کنید به عوامل زیادی از جمله مهارت متخصصان فناوری اطلاعات ، میزان پولی که مایل به صرف آن هستید و ویژگی های مورد نیاز شما بستگی دارد.

کرمپ می گوید: “هرچه در این دسته بندی پایین می آیید ، گرانتر می شود و از منظر طراحی پیچیده تر می شود.بنابراین اگر شرکت مهارت لازم برای نوشتن اسکریپت را داشته باشد ، روش دستی جذاب می شود. اگر این کار را نکنید ، باید بین رویکرد دوم و سوم تصمیم بگیرند.”

نیاز نیست بانک بزنید:

تصمیم بگیرید که چقدر با کار دستی راحت هستید. به طور کلی ، بیشتر دستی ، ارزان تر است.

کرمپ می گوید: “در حدود 30 درصد از مواقع ، من دیده ام که ​​شرکتها تصمیم می گیرند که با رویکرد دستی شروع به کار کنند و اگر کار بیشتر شد ، مایل به رفتن به دیگر راه حل ها هستند. این یک استراتژی خوب است”

در مورد میزان ذخیره سازی که خریداری می کنید استراتژیک باشید، شاید لازم نباشد آنقدر که فکر می کنید خرید کنید. به عنوان مثال ، اگر سازمان شما 500 ترابایت داده داشته باشد ، ممکن است تجزیه و تحلیل نشان دهد که بیش از یک سال است که  به 300 ترابایت از آن داده ها نیاز نداشته اید. وقتی پروژه ای ارائه می شود که به 50 ترابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد ، به سادگی قدیمی ترین 50 ترابایت را به بایگانی منتقل کرده و بدون نیاز به صرف هزینه بیشتر ، ظرفیت مورد نیاز را آزاد می کنید.

 استراتژی بایگانی خود را مرور کنید.

سیاست های حفظ، اولویت های تجاری ، نگرانی های امنیتی ، مقررات دولتی و فناوری اغلب تغییر می کنند و استراتژی بایگانی شما باید همگام با این تغییرات باشد. LaChapelle  می گوید. “اگر سازمانی بایگانی داده ها را سالها پیش ایجاد کرده باشد ، حتی ممکن است سیاست های نگهداری اطلاعات را نداشته باشد. اما امروز ، مقرراتی در مورد حذف داده های شخصی در یک بازه زمانی خاص وجود دارد  “

هنگام ارزیابی استراتژی بایگانی داده هایتان این سوالات را بپرسید:

 • آیا داده ها امن است
 • آیا داده های بایگانی شده پایدار هستند؟
 • آیا در صورت نیاز کسب و کار ، می توان آنها را بازیابی کرد؟
 • آیا سیستم یا موارد استفاده تغییر کرده است؟
 • آیا شرایط انطباق تغییر کرده است؟
 • آیا هزینه ها تغییر کرده است؟ به عنوان مثال ، آیا اکنون بایگانی در ابر نسبت به بایگانی در داخل هزینه کمتری دارد؟ در هفت سال آینده چطور؟
 • آیا اسناد به روز است؟

نیاز نیست ایجاد استراتژی بایگانی داده ها بیش از حد گران و پیچیده باشد، مهم این است که بررسی های لازم و درست را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید