تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

چگونه سرعت Wi-Fi سازمان را اندازه بگیریم؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
سبد آی تی | sabadit | چگونه سرعت Wi-Fi سازمان را اندازه بگیریم؟

چگونه سرعت Wi-Fi سازمان را اندازه بگیریم؟

روش‌های زیادی برای ارزیابی سرعت شبکه بی سیم (WLAN) شما وجود دارد، برای اینکه مشکلات را عیب یابی کنید، اطمینان حاصل کنید که سرویس گیرنده‌های پهن‌باند به خوبی کار می‌کنند، عملکرد را تنظیم می‌کنند یا اینکه فقط در مورد سرعت Wi-Fi خود کنجکاو هستند.

برنامه‌ها یا وب سایت هایی برای این کار وجود دارد، اما گاهی اوقات شما نیاز به اندازه گیری میزان واقعی جریان Wi-Fi دارید. برای این منظور شما معمولاً به یک بستر آزمایش با سرور و سرویس گیرنده نیاز دارید.

ابزار تست Wi-Fi رایگان برای لپ‌تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت

برنامه‌های آزمایشی بسیاری برای دستگاه‌های Windows ، macOS ، Android و iOS وجود دارد. اگر به دنبال یک پلتفرم آزمایش برای استفاده طولانی مدت هستید، چیزی مانند IxChariot از Ixia را در نظر بگیرید. اما اگر در حال انجام آزمایش برای یکبار هستید، برخی از گزینه‌های رایگان را در نظر بگیرید مانند:

 • Expert Speed ​​Test WiFi Analyzer برنامه‌ای را برای آندروید و آمازون فایر ارائه می‌دهد. این نسخه رایگان برای نسخه اصلی است و دارای نسخه‌های جدیدی است که برای عملکردهای اضافی یا حذف تبلیغات موجود است. این برنامه بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل Wi-Fi و آزمایشگرهای سرعت اینترنت و شبکه را فراهم می‌کند. این برنامه از هر دو حالت سرور و سرویس‌گیرنده پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید مشتری به مشتری را آزمایش کنید یا در برابر سرور iPerf3 شخص ثالث آزمایش کنید.
 • IPerf2 یک پروژه منبع باز رایگان است که یک برنامه سرور / سرویس گیرنده برای ویندوز و macOS و یک برنامه تست مشتری برای آندروید ارائه می‌دهد که می‌تواند در حالت سرور برای انجام آزمایش مشتری به مشتری استفاده شود. اینها برنامه‌های مبتنی بر خط فرمان هستند.
 • Throughput Test Client از TamoSoft نرم افزار تست سرور / سرویس گیرنده را برای ویندوز و macOS با برنامه‌های تست مشتری ساده برای Android یا iOS فراهم می‌کند. با این حال، اپلیکیشن‌های تلفن همراه از قابلیت سرور برخوردار نیستند، بنابراین باید در برابر نرم افزار سرور آنها در دستگاه Windows یا macOS آزمایش کنید.

هنگام بررسی شبکه، سرعت Wi-Fi را جمع کنید

 اگر شما نیاز به تأیید پوشش و تداخل Wi-Fi دارید، معمولاً می‌توانید با نرم افزارهایی مانند AirMagnet Survey ، Ekahau یا TamoGraph توان همزمان را اندازه‌گیری کنید. این کار مطلوب است برای اینکه این نرم افزار می‌تواند نتایج مربوط به توان عملیاتی را در یک منطقه تحت پوشش قرار دهد، که می‌تواند نمای گرافیکی از عملکرد را در سراسر شبکه، نه فقط در تعداد معدودی از مکان‌های انتخاب شده، ارائه دهد.

به طور معمول، بررسی غیرفعال با این ابزار برای تأیید پوشش و تداخل کافی است، اما اندازه‌گیری توان عملیاتی نیاز به بررسی فعال دارد که مشتری بی سیم در طول بررسی به طور فعال به شبکه متصل شود. اکثر ابزارهای نظرسنجی می‌توانند تست کارایی کامل را در حین بررسی‌ها علیه سروری که در سمت سیم قرار دارد انجام دهند. بعلاوه، آنها معمولاً به شما امکان می‌دهند یک بررسی غیرفعال با یک آداپتور بی سیم و یک نظرسنجی فعال با آداپتور دیگری انجام دهید، بنابراین می‌توانید همزمان با هر دو مجموعه جمع آوری داده‌ها نظر سنجی کنید.

نظارت بر سرعت با سنسورها

اگر می‌خواهید دائماً عملکرد Wi-Fi را تحت نظر داشته باشید، استفاده از حسگرهایی را برای نظارت بر Wi-Fi از دید مشتری در نظر بگیرید. علاوه بر تشخیص وضعیت بالا و پایین شدن AP، سنسورها معمولاً می‌توانند بر اساس SLA مشخص شده نظارت و هشدار دهند.

برخی از تست‌های زمان‌بندی Wi-Fi می‌توانند به اندازه اندازه گیری ارتباط Wi-Fi و فرایندهای احراز هویت دقیق باشند. اگرچه عملکرد دقیق آزمایش توان عملیاتی در سنسورها متفاوت است و ممکن است برای آزمایش یکبار مصرف بهترین گزینه نباشد، اما آنها آزمایش‌های بسیار بیشتری از تست سرعت ارائه می‌دهند. برخی به شما امکان می‌دهد تا در بسیاری از سرویس‌های شبکه و ابری مانند DHCP ، DNS ، AAA و اپلیکیشن‌ها و سرورهای سفارشی برگه‌ها را نگه دارید.

در اینجا سه ​​حسگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • 7SIGNAL Platform یک وسیله حسگر به نام Sapphire Eye plus نرم افزاری به نام Mobile Eye فراهم می‌کند که می‌تواند بر روی دستگاه‌های موجود Windows ، macOS یا Android نصب شود تا بتواند اتصالات را در شبکه‌های سازمانی یا شبکه‌های عمومی یا خصوصی برای کارمندان از راه دور کنترل کند.
 • NetBeez Wi-Fi Monitoring لوازم حسگری را برای مانیتورینگ وایرلس، به علاوه عوامل نرم افزاری برای ویندوز، لینوکس و macOS ارائه می‌دهد.
 • Aruba User Experience Insight (UXI) بستری از Cape Networks (اکنون بخشی از آروبا) است که شامل دو دستگاه حسگر بی سیم متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید