عنوان اول اسلاید
عنوان دوم اسلاید
عنوان سوم اسلاید
سبد خرید

چرا تجارت الکترونیک برای تمام کسب و کارها ضروری است؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
تجارت الکترونیک و کوید 19

در طول دو دهه گذشته تجارت الکترونیک به قسمتی حیاتی از عادات خرید جمعی تبدیل شده است. شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از یک پلتفرم و استراتژی تجارت الکترونیکی که به مشتریان اجازه می‌دهد هر طور و در زمانی که می‌خواهند خرید کنند، از این عادات جدید استفاده کنند.

امروزه، اکثر مصرف‌کنندگان دوست ندارند برای خرید محصولات کوچک یا بزرگ از منزل خود خارج شوند. در عوض، ترجیح می‌دهند از خانه‌هایشان راحت خرید کنند، که این موضوع و تجارت الکترونیک را به یک جایگزین مناسب برای شرکت‌ها و مشتریان تبدیل می‌کند.

تجارت الکترونیک در دوران کووید 19

همه‌گیری COVID-19 گسترش تجارت الکترونیک را در میان شرکت‌ها، مشتریان و دسته‌های جدید بیشتر کرده است. و به مشتریان امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از محصولات را خیلی راحت و با حفظ ایمنی از خانه‌هایشان را داده است و به مشاغل اجازه می‌دهد علی رغم محدودیت های تماس و سایر محدودیت‌ها به فعالیت خود ادامه دهند.

موضوع COVID-19 پویایی در بخش تجارت الکترونیک را افزایش داده و دامنه تجارت الکترونیک را به ویژه از طریق شرکت‌های جدید و بخش‌های مشتری گسترش داده است. علاوه بر این، در بسیاری از کشورها، معاملات تجارت الکترونیک از اقلام و خدمات لوکس دور شده و به سمت نیازهای مرتبط با نیازهای یک فرد رفته است. این روند در بخش فناوری اطلاعات افزایش یافته است و همچنین بسیاری از ارائه دهندگان مجبور شدند به جای ملاقات چهره به چهره با مشتریان بالقوه، به پلتفرم‌های آنلاین برای کمک به فروش مراجعه کنند.

مزایای تجارت الکترونیک

ایجاد یک پلتفرم تجارت الکترونیک قوی از آنجایی که بازار به طور فزاینده‌ای به سمت بازار دیجیتال تغییر می‌کند می‌تواند مزایای فراوانی را برای شرکت‌ها به ارمغان آورد.

گسترش برند

تجارت الکترونیک یک رویکرد عالی برای تبدیل کسب و کار شما از یک فروشگاه معمولی به یک برند برتر است. با تجارت الکترونیک و حضور آنلاین، کسب‌وکارها می‌توانند محدوده محصولات و پایگاه مشتریان خود را بدون نگرانی در مورد مکان، گسترش دهند.

راحتی یک کسب و کار آنلاین 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته باز است و به مشتریان این امکان را می‌دهد صرف نظر از برنامه زمانی یا منطقه زمانی خود.  که هر زمان که می‌خواهند خرید کنند، مردم به طور فزاینده‌ای برای یافتن محصولاتی که می‌خواهند یا نیاز دارند به اینترنت روی می‌آورند. این امر به ویژه در مورد تیم‌های مدیریت فناوری اطلاعات سازمانی که معمولاً چیزهای زیادی در دستور کار خود دارند صادق است.

افزایش دسترسی

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به لطف دسترسی به اینترنت می‌توانند هر لحظه یک وب‌سایت را ببینند. این فرصت به افراد یا کارآفرینان اجازه می‌دهد تا کسب و کار خود را گسترش دهند و به مخاطبان جهانی دست یابند. و به معنای چیزی بیش از داشتن یک وب سایت و پرورش حضور آنلاین است. برای اینکه واقعاً دسترسی برندهای خود را به حداکثر برسانید و مجموعه مشتریان خود را افزایش دهید، ایجاد یک پلتفرم تجارت الکترونیک شفاف برای استفاده ضروری است. بسیاری از کسب‌وکارها در دام این می‌افتند که از مشتریان می‌خواهند با نمایندگان فروش داخلی تماس بگیرند تا بتوانند از خدمات استفاده کنند، این موضوع بخش قابل توجهی از مشتریان آنلاین را که ترجیح می‌دهند قیمت‌ها و معاملات را کاملاً آنلاین انجام دهند سرخورده می‌کند.

فرصت‌های بازاریابی

داشتن پلتفرم تجارت الکترونیک به عنوان یک ابزار بازاریابی یکی از بزرگترین مزیت‌ها برای هر کسب و کاری است. استفاده از سئو شانس یافتن سایت در موتورهای جستجو را افزایش می‌دهد. به علاوه، تجارت الکترونیک استراتژی‌های بازاریابی مختلفی دارد، از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی، از جمله لینک‌های برگشت به وب‌سایت.

مقیاس پذیری

با گسترش شرکت، گسترش خط تولید و مخاطبان هدف به احتمال زیاد هدف بعدی برای توسعه شرکت و برآورده کردن نیازهای مشتریان و خواسته‌های مصرف کننده خواهد بود. علاوه بر این، یک پلتفرم تجارت الکترونیک به یک کارآفرین اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز کسب و کار خود را ایجاد کند. افزودن دسته‌های بیشتر، انتخاب‌های تراکنش‌های بیشتر را بدون نگرانی امکان‌پذیر می‌کند.

ترسیم یک استراتژی تجارت الکترونیک

یک شرکت برای جذب مشتریان جدید و افزایش درآمد کسب و کار به یک استراتژی بازاریابی تجارت الکترونیک خوب نیاز دارد. یک رویکرد بازاریابی سفارشی کمک بزرگی به جذب مشتریان ، افزایش کارآمد و موثر درآمد می‌کند.

ترسیم اهداف

اولین قدم همیشه باید تعیین اهداف برای یک سال قبل از توسعه استراتژی بازاریابی باشد. یک سوال اساسی که یک صاحب تجارت الکترونیک باید به آن پاسخ دهد این است: شرکت دقیقاً می‌خواهد به چه چیزی برسد؟ در اینجا چند هدف بازاریابی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

افزایش ترافیک سایت

 افزایش تعداد مشتریان

هر ماه تعداد مشخصی مشتری جدید اضافه کنید

 خطوط تولید موجود را گسترش دهید

 درآمد کلی را افزایش دهید

شناسایی بازار هدف

پس از ترسیم اهداف، گام بعدی ایجاد بازار هدف است. یک شرکت باید مشخص کند که مشتریان هدف چه کسانی هستند، زیرا این عامل بر چگونگی و مکان تمرکز تلاش‌های بازاریابی تجارت الکترونیک تأثیر می‌گذارد. ارسال نظرسنجی برای مخاطبان موجود بهترین روش برای شروع است. اگر هنوز مشتریانی ندارید، با خطاب به مشتریان ایده‌آل شروع کنید. هنگام بررسی بازار هدف، موارد مهم زیر را شناسایی کنید:

سن

جنسیت

محل

وضعیت تأهل

کار

درآمد

رفتار خرید

منافع

ترجیحات رسانه‌های اجتماعی

تحقیق درباره رقبا

تعیین رقبای کلیدی و نقاط قوت و ضعف فعلی آنها گام بعدی است. بررسی وب سایت‌های رقبا و چیزهایی که ارائه می دهند. سطح جزئیات در توضیحات محصول آنها چقدر است؟ آیا آنها وبلاگی برای تبلیغ کسب و کار خود دارند و اگر دارند، چند بار پست می‌گذارند؟ تحقیق در مورد رقبا یک فرآیند مستمر است. همیشه مراقب کارهایی باشید که رقبا انجام می‌دهند. در خبرنامه‌های آنها مشترک شوید و آنها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید. بد نیست که برخی از اقلام آنها را خریداری کنید تا تجربه مشتری را آزمایش کنید و ببینید این فرآیند چگونه با مشتریان آنها رفتار می‌کند.

تعیین قیمت و موقعیت

مصرف کنندگان امروزی گزینه‌های زیادی برای مقایسه قیمت دارند. باید درک بهتری از اینکه مشتریان ایده‌آل حاضرند برای چه چیزی پول خرج کنند و چقدر حاضرند برای آن چیزها بپردازند، داشته باشید. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر جهان، باید با آن همگام شد. آنلاین شدن یک گزینه عالی برای مشاغل است زیرا امنیت و راحتی اولویت اصلی امروز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تماس با ما