تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

کد اپن سورس سیسکو عملکرد اپ‌های Kubernetes را از طریق SD-WAN افزایش می‌دهد

Facebook
Twitter
LinkedIn
سبد آی تی | Sabadit | هارد سرور Dell EMC

پروژه Cloud-Native SD-WAN سیسکو با برنامه های SD-WAN با برنامه های Kubernetes ترکیب می‌شود تا کار دستی مورد نیاز  که برای بهینه سازی تأخیر و از بین رفتن بسته‌ها لازم است را کاهش دهد.

سیسکو یک پروژه اپن سورس را معرفی کرده است که اظهار می‌کند می‌تواند در جهت بهینه سازی عملکرد برنامه‌های Kubernetes در SD-WAN ها، کار دستی را کاهش دهد.

سیسکو گفته است که پروژه Cloud-Native SD-WAN (CN-WAN) را راه‌اندازی کرده است تا نشان دهد چگونه می‌توان برنامه‌های Kubernetes را به طور خودکار در SD-WAN ترسیم کرد با این نتیجه که برنامه‌ها بهتر در WAN عمل کنند.

فروش تجهیزات شبکه

“در بسیاری موارد، شرکت‌ها SD-WAN را برای اتصال یک خوشه Kubernetes با کاربران یا بارهای کاری که برنامه‌های کاربردی بومی ابر را به کار می برند ، مستقر می کنند. در یک شرکت معمولی، تیم های NetOps از تخصص شبکه خود برای

برنامه‌ریزی خط مشی‌های SD-WAN جهت بهینه‌سازی اتصال عمومی به برنامه‌های میزبان Kubernetes، با هدف کاهش تأخیر، کاهش تلفات بسته‌ها و غیره استفاده می‌کنند.این شرکت معمولاً دارای تیم های DevOps است که زیرساخت‌های Kubernetes را حفظ و بهینه می‌کند با این حال، با وجود تلاش تیم‌های

NetOps و DevOps، امروز Kubernetes و SD-WAN اکثراً مانند کشتی‌های شبانه کار می‌کنند، غالباً از یکدیگر بی خبر هستند. ادغام بین SD-WAN و Kubernetes به طور معمول مستلزم هماهنگی دستی وقت گیر بین دو تیم است.” آپوستولوپولوس ، معاون رئیس و CTO از گروه شبکه های سیسکو

ارائه SD-WAN فعلی غالباً دارای API هایی است که به مشتریان اجازه می دهد تا از لحاظ برنامه نویسی بر نحوه برخورد با ترافیک WAN تأثیر بگذارند. آپوستولوپولوس اظهار داشت: این موضوع فرصت‌های جالب و ارزشمندی را برای اتوماسیون و بهینه‌سازی برنامه‌ها ایجاد می‌کند. “ما معتقدیم فرصتی وجود دارد تا ماهیت اعلانی Kubernetes را با ماهیت قابل برنامه‌ریزی راه حل‌های مدرن SD-WAN جفت کنیم”.

CN-WAN ، که مجموعه ای از مؤلفه های مورد استفاده مانند Cisco Viptela SD-WAN برای ادغام بسته SD-WAN را با Kubernetes تعریف می‌کند، که تیم‌های DevOps را قادر می‌سازد تا نیازهای WAN برای خدمات خرد را که در یک خوشه Kubernet مستقر می‌شوند، بیان کنند.‌ آپوستولوپولوس اظهار داشت ، در حالی که به طور همزمان به NetOps اجازه می دهیم که به طور خودکار میکرو سرویس های ارائه شده را برای بهینه سازی عملکرد برنامه نسبت به WAN ارائه دهد.

آپوستولوپولوس نوشت که CN-WAN از یک اپراتور Kubernetes ، یک Reader و Adapter تشکیل شده است. . اینگونه کار می کند: اپراتور CN-WAN در خوشه Kubernetes اجرا می شود ، بطور فعال سرویس های مستقر را کنترل می کند.  تیم های DevOps می توانند از حاشیه نویسی های استاندارد Kubernetes در این سرویس ها برای تعریف ابرداده های ویژه WAN مانند مشخصات ترافیک برنامه استفاده کنند.

سپس اپراتور CN-WAN بطور خودکار سرویس را به همراه ابرداده در یک سرویس ثبت می کند. این هفته سیسکو در یک نمایش آزمایشی در KubeCon  اتحادیه اروپا از دایرکتوری سرویس Google به عنوان رجیستری سرویس استفاده کرد.

در اوایل سال جاری، سیسکو و گوگل ارتباط خود را با یک پکیج جامع و مهم که به مشتریان امکان اتصال SD-WAN را با برنامه‌هایی که در یک مرکز داده خصوصی ، Google Cloud یا یک ابر دیگر یا برنامه SaaS اجرا می شوند را می‌د‌هد، تشدید کردند.

این پلتفرم مشترک توسعه یافته، به نام Cisco SD-WAN Cloud Hub با Google Cloud ،سیاست‌های SD-WAN سیسکو، قابلیت تنظیم فاصله و امنیت را با ستون فقرات تعریف شده نرم افزار Google برای اطمینان از اینکه توافق سطح سرویس برنامه،  سیاست‌های امنیتی و انطباق در شبکه گسترش یافته است، ترکیب می‌کند.

سیسکو اظهار داشت در همین حال‌، در طرف SD-WAN، CN-WAN Reader به رجیستری سرویس آن متصل می شود تا در مورد چگونگی افشای خدمات Kubernetes و داده های مربوط به WAN استخراج شده توسط اپراتور CN-WAN اطلاعات کسب کند.

هنگامی که سرویس های جدید یا به روز شده یا ابرداده‌ها شناسایی می شوند CN-WAN Reader پیامی را به سمت آداپتور CN-WAN ارسال می‌کند بنابراین می‌توان سیاست‌های SD-WAN را به روز کرد.

طبق اظهار نظر سیسکو، در نهایت ، آداپتور CN-WAN، داده‌های مربوط به سرویس را به سیاست‌های دقیق SD-WAN برنامه‌ریزی شده توسط NetOps در کنترل کننده SD-WAN نقشه‌برداری می‌کند.

کنترل کننده SD-WAN به طور خودکار سیاست‌های SD-WAN، مشخص شده توسط NetOps برای هر نوع ابرداده، به  بهینه‌سازی‌های مربوط به سطح داده SD-WAN ویژه برای هر سرویس، ارائه می‌دهد.

آپوستولوپولوس اظهار داشت.” SD-WAN ممکن است از چندین نوع دسترسی در سمت فرستنده و گیرنده (به عنوان مثال اینترنت سیمی، MPLS ، 4G بی‌سیم یا 5G) و همچنین گزینه‌های خدمات مختلف و اولویت‌بندی‌ها در هر شبکه دسترسی پشتیبانی کند.”

منبع:www.networkworld.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید