تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

معیارهای کلیدی برای مدیریت موثر multicloud

Facebook
Twitter
LinkedIn
سبد آی تی | sabadit | مدیریت موثر multicloud

معیارهای کلیدی مدیریت multicloud شامل عملکرد شبکه ، امنیت ، در دسترس بودن اپلیکیشن ها و موارد دیگر است.

وقتی نوبت به مدیریت موثر محیط multicloud می رسد معیارهای زیادی از جمله شبکه و برنامه وجود دارد که مشتریان سازمانی باید آنها را در نظر بگیرند.

در میان شرکت ها ، روند به سمت محیط های multicloud است ، که می تواند شامل حجم کاری باشد که در فضای داخلی و در ابرهای عمومی اجرا می شود و توسط چندین ارائه دهنده ابر مانند AWS ، Microsoft Azure ، IBM / Red Hat ، Google Cloud Platform و دیگران اجرا می شود.

گارتنر پیش بینی کرده است که تا سال 2021 ، بیش از 75 درصد سازمانهای متوسط ​​و بزرگ نوعی استراتژی فناوری اطلاعات multicloud و / یا hybrid را خواند داشت.

به همین ترتیب ، IDC پیش بینی می کند تا سال 2022 ، بیش از 90 درصد از شرکت های سراسر جهان برای پاسخگویی به نیازهای زیرساختی خود به ترکیبی از ابرهای اختصاصی داخلی / ابرهای عمومی متعدد و سیستم عامل های قدیمی اعتماد خواهند کرد.

بریانا فرانک ، مدیر مدیریت محصول IBM Cloud ، گفت: “از آنجا که شرکت ها به طور فزاینده ای از ابر استقبال خواهد کرد، باید در نظر بگیرند که KPI ها [شاخص های کلیدی عملکرد] به بهترین وجه موفقیت آنها در مدیریت محیط های چند ابر را اندازه گیری می کنند.”

فرانک گفت: “KPI های مختلفی وجود دارد که می تواند به ارزیابی موفقیت کمک کند ، از جمله معیارهای مالی مانند هزینه ، بازده سرمایه گذاری و میزان تغییر در کاهش هزینه کل مالکیت.” فرانک افزود: “با این حال ، بنگاه های اقتصادی باید فقط از معیارهای مالی فراتر روند و اقدامات مربوط به سایر دلایل مهم نگرانی مانند خرابی ناشی از قطعی و نقض امنیت را نیز در نظر بگیرند.”

Roy Ritthaler ، معاون رئیس بازاریابی محصولات در واحد تجاری مدیریت ابر VMware ، گفت: KPI های مفید در یک محیط چند ابر شامل مواردی هستند که هزینه ها و صورتحساب ، عملکرد شبکه و برنامه را اندازه گیری می کنند.

KPI مالی

ریتالر گفت ، بهینه سازی هزینه های چند ابر و از بین بردن هدر رفت ها اهداف کلیدی فناوری اطلاعات و مشاغل است و معیارها باید شامل ردیابی بودجه و تجزیه و تحلیل دقیق هزینه ها باشد.

ریتالر گفت: “آنها همچنین باید امکاناتی را برای کشف هزینه‌های پنهان ، flag anomalies ، تخصیص مجدد هزینه‌های ابر برای بازپرداخت و شارژ مجدد و همچنین توصیه های فعال برای خرید و مبادله رزروها و برنامه‌های پس انداز ارائه دهند.”

ریتالر گفت ، سایر KPI های مالی شامل نگاهی به درصد زیرساخت‌های در حال اجرا بر اساس تقاضا و درصد کل صورتحساب پس گرفته شده است.

KPI امنیت و شبکه

ریتالر گفت: تجسم وضعیت امنیتی اتصال در یک شبکه multicloud کاملاً ضروری است ، زیرا اجزای زیادی وجود دارد که به صورت جداگانه در نظر گرفته می شوند.

ریتالر گفت: “شناسایی بازیگران بد یا وضعیت بد امنیتی در یک ابزار واحد برای نظارت و مراقبت انجام می شود.” “این قابلیت ها شامل پایش ترافیک برای شناسایی آسیب پذیری ها و طراحی امنیت برنامه محور و ایجاد قوانین فایروال توصیه شده برای اجرای امنیت برنامه است.”

نبیل بخاری ، مدیر ارشد فناوری در Extreme Networks، گفت: امنیت بسیار مهم است ، از این رو کنترل سیاست های دسترسی ، مدیریت کیفیت سرویس و ارائه قابلیت اندازه گیری سازگار در چنین گروه متنوعی از سیستم ها ، بسیار مهم است.

KPI های اضافی مربوط به شبکه شامل اندازه‌گیری زمان پاسخ ، میزان استفاده از پهنای باند و توان عملیاتی هستند.

رایتلر گفت ، نظارت بر شبکه باید شامل دید شبکه end-to-end آن در محیط‌های فیزیکی و مجازی باشد و از طریق نظارت بر ترافیک مبتنی بر جریان با استفاده از NetFlow ، sFlow و نظارت بر دستگاه SNMP ساخته شده باشد.

KPI عملکرد برنامه

در سمت برنامه‌ها ، هر برنامه معیارهای عملکرد خود را برای نظارت دارد ، و داشتن ابزاری که بتواند این برنامه‌ها را به زیرساختی که در حال اجرا هستند متصل کند ، برای ارائه یک تصویر end-to-end از زیرساخت ها بسیار مهم است.

ریتلر گفت برخی از KPI های متداول برنامه شامل اندازه گیری تجربه کاربر از بسته های APM (مدیریت عملکرد برنامه)؛ پیکربندی شده در مقابل مصرف منابع استفاده شده (مانند CPU و حافظه) ؛ زمان پاسخ؛ و تعداد اتصال است.

ریتالر گفت: “برنامه های کاربردی تمایل دارند که بر روی چندین ابر پخش شوند. مسیری که کمترین مقاومت را دارد معمولاً انتخاب می شود. اسناد فراموش می شوند و این جایی است که کشف خودکار لازم است “. “کشف برنامه ها با استفاده از معماری multicloud باعث می شود تا سازمان ها از محل اجرای برنامه های خود ، با چه کسی صحبت کنند ، چه وابستگی هایی به برنامه دارند و چگونه از امنیت آنها مطلع شوند.”

KPI های انطباق

متخصصان می گویند ، انطباق زمینه دیگری است که نیاز به توجه مدیریت دارد.

ریتالر گفت: “KPI سازگاری نیاز به بازرسی مداوم از پیکربندی های منابع ابری و معیارگذاری آنها در برابر استانداردهای ابر ، صنعت و امنیت و انطباق سفارشی دارد. باید نمره انطباق، تخلفات و پیشرفت وضوح را ردیابی کند. “

ریتالر گفت ، مشتریان باید از سلامت سرویس‌های ابری ترکیبی و عمومی با استفاده از سیاست های مربوط و معیارها برای نظارت و عیب یابی مشکلات با سرویس های ابری بومی در صورت بروز محافظت کنند و مراحل اصلاح را پیشنهاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید