تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

محاسبه هزینه ابر هیبریدی

Facebook
Twitter
LinkedIn
هزینه های ابر ترکیبی

هیچ فرمول واحدی برای محاسبه هزینه کل ابر هیبریدی وجود ندارد، اما در مقاله تمام اجزای اساسی که باید برای محاسبه آن استفاده کنید برای شما لیست شده است:

مدیریت هزینه‌های ابر هنگام استفاده از معماری ساده ابر عمومی به اندازه کافی سخت است. وقتی به محیط ترکیبی بروید که خدمات ابری عمومی را با زیرساخت‌های خصوصی ادغام کند، این موضوع دشوارتر می‌شود.

هزینه‌های نرم‌افزاری ابر هیبریدی

بارزترین هزینه مرتبط با یک ابر ترکیبی، هزینه نرم‌افزاری است که برای ساخت و مدیریت ابر استفاده می‌کنید.

امروزه برای بسیاری از سازمان‌ها، این نرم‌افزار به صورت بستری مانند AWS Outposts ، Azure Stack یا Google Anthos ارائه می‌شود که امکان اجرای خدمات ابری عمومی و ابزارهای مدیریتی را در زیرساخت‌های خصوصی فراهم می‌کند.

در سطح پایه، هر یک از این خدمات از ساختار قیمت‌گذاری یکسانی استفاده می‌کنند. فروشندگان براساس تعداد پردازنده‌های مجازی (vCPU) که ​​مشتریان در محیط ترکیبی خود اجرا می کنند، هزینه دریافت می‌کنند.

هزینه‌های ابر عمومی، API و فضای ذخیره‌سازی

هزینه ‌ای که در رابطه با سیستم عامل‌های ابر ترکیبی کمتر مشهود است مانند آنچه در بالا توضیح داده شد، هزینه‌های اضافی است که برای تعاملات بین زیرساخت‌های خصوصی و ابر عمومی پرداخت خواهید کرد.

این هزینه‌ها شامل مواردی مانند هزینه‌های خروج داده است که فروشندگان ابر عمومی هنگام انتقال داده به رسانه ذخیره‌سازی خود ارزیابی می‌کنند.

این هزینه‌ها معمولاً حتی در صورت استفاده از محیطی مبتنی بر پلتفرمی مانند Azure Stack یا Outposts اعمال می شوند. تماس‌های API با خدمات ذخیره‌سازی ابری عمومی معمولاً هزینه‌ای را نیز متحمل می‌شوند.

علاوه بر این، برخی از سرویس‌های ابری ترکیبی حتی برای فضای ذخیره‌سازی که خودتان میزبان آن هستید هزینه جداگانه‌ای می‌گیرند. برای مثال، Azure برای مدیریت دیسک‌های شما در یک ابر ترکیبی هزینه دریافت می‌کند.

نادیده گرفتن هزینه‌های مواردی مانند خروج داده و هزینه‌های API در ابر عمومی آسان است. در محیط‌های ابر ترکیبی حتی  ممکن است این کار ساده‌تر باشد، جایی که ممکن است تصور کنید این هزینه‌ها در هزینه اصلی نرم‌افزار ابر ترکیبی که استفاده می‌کنید در نظر گرفته شده است. ولی به طور کلی اینطور نیست.

هزینه‌های سرور

هزینه سرورهایی که شما برای میزبانی ابر هیبریدی خود استفاده می‌کنید یکی دیگر از فاکتورهای محاسیه هزینه مهم در ابر ترکیبی شماست.

اگر از Azure Stack ، Anthos یا اکثر سیستم عامل‌های ابری ترکیبی (مانند Eucalyptus) استفاده می‌کنید، باید خوتان سرورهایتان را تهیه کنید. هزینه انجام این کار با Azure Stack احتمالاً بالاتر از سایر سیستم عامل‌ها خواهد بود، زیرا Azure Stack فقط با سخت‌افزارهای معتبر کار می‌کند. این بدان معناست که کاربران ممکن است نتوانند از سرورهایی که هم اکنون در سازمان خود دارند برای ایجاد یک ابر ترکیبی بر اساس Azure Stack استفاده کنند. همچنین به این معنی است که گزینه های خرید کمتری دارند. Anthos و Eucalyptus دارای این محدودیت‌ها نیستند. آنها با هر نوع سرور مدرن کار می‌کنند.

هزینه‌های سخت‌افزار برای AWS Outposts با هزینه‌های پلتفرم Outposts همراه است چونکه AWS سرورها را تأمین می‌کند (به همین دلیل Outposts هزاران دلار در هر ماه برای هر سرور هزینه می‌کند، در حالی که سیستم عامل های ابری ترکیبی دیگر هر ماه فقط1 دلار برای شارژ vCPU هزینه می‌کنند). این موضوع باعث می‌شود هزینه‌های سخت‌افزار برای AWS ساده‌تر و کمتر متغیر باشد.

هزینه‌های جابجایی و ارتباط متقابل

هنگامی که شما یک ابر ترکیبی را در داخل یک مرکز داده همسان اجرا می‌کنید، هزینه‌های همسان هزینه کلیدی دیگری است که به هزینه کلی شما مربوط است.

محاسبه این هزینه‌ها ممکن است دشوار باشد، زیرا ویژگی‌های قیمت‌گذاری در مکان های مختلف از ارائه‌دهنده به ارائه‌دهنده دیگر متفاوت است.

همچنین بابت پیوندهای شبکه بین زیرساخت‌های خود و ارائه دهنده ابر، باید هزینه‌هایی پرداخت کنید.

بنابراین می‌توان گفت راهی نیست که بتوانید هزینه‌هنای ابر خود را کاملا تعیین کنید. اما با توجه به جزئیات، احتمالاً هزینه‌ها قابل توجه خواهد بود، بنابراین آنها را با دقت ارزیابی کنید.

هزینه های مدیریت و پشتیبانی

عامل نهایی که باید در در هزینه‌های کلی ابر ترکیبی در نظر گرفته شود، هزینه استقرار، مدیریت و پشتیبانی از محیط ابر ترکیبی شما است.

این هزینه‌ها بسته به اینکه از کدام بستر استفاده می‌کنید متفاوت خواهد بود. در مورد AWS Outposts که یک سرویس کاملاً مدیریت شده، با حداقل استقرار یا تلاش برای نگهداری است، این هزینه کمترین میزان ممکن است.

Azure Stack و Anthos بیشتر هزینه‌ها به عهده کاربر است. گفته می‌شود (چیزی در مورد هزینه ها گفته نشده و بیشتر به این بیان داره که قابلیت های بیشتری رو برای مشتری قرار داده)، این واقعیت که این سیستم عامل‌ها در بیشتر موارد از ابزار مدیریتی مشابه ابرهای عمومی که با آنها مرتبط هستند استفاده می کنند ، به این معنی است که، اگر از قبل می‌دانید چگونه از این ابزارها استفاده کنید ، هنگام تنظیم با مدیریت ابر ترکیبی، با منحنی یادگیری با شیب تند روبرو نخواهید شد.

یکی از مزایای استفاده از دیتاسنتر همسان برای میزبانی ابر ترکیبی شما این است که همچنین ممکن است بتوانید خدمات مدیریت و پشتیبانی محیط ابر ترکیبی را از ارائه دهنده همسان دریافت کنید.

یکی از مزایای استفاده از دیتاسنتر همسان برای میزبانی ابر ترکیبی شما این است که ممکن است بتوانید خدمات مدیریت و پشتیبانی محیط ترکیبی را از ارائه دهنده همسان دریافت کنید

نتیجه‌گیری

هنگامی که زمان تعیین هزینه ابر هیبریدی برای شما فرا می‌رسد ، عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت. نرم‌افزار و زیرساخت‌های ابر ترکیبی واضح ترین ومهمترین موضوعات هستند، اما در هنگام محاسبه هزینه‌های ابرترکیبی باید عوامل دیگر را نیز در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید