تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

مایکروسافت دیتاسنتر قابل حمل ساخته است

Facebook
Twitter
LinkedIn
دیتاسنتر قابل حمل مایکروسافت

مایکروسافت یک دیتاسنتر قابل حمل تولید کرده است تا محاسبات ابری را در محیط های راه دور انجام دهد. مرکز داده ماژولار اساساً یک جعبه بزرگ سرور است و برای مکانهایی طراحی شده است که در آنها پشتیبانی از اتصالات با قابلیت اطمینان ابری مشکل است. مایکروسافت برای اتصال با اپراتورهای ماهواره همکاری می کند و به Azure Modular Datacenter (MDC) اجازه می دهد تا به عنوان مرکز فرماندهی قابل حمل، در کمک های بشردوستانه یا حتی در مأموریت های نظامی مورد استفاده قرار گیرد.

Bill Karagounis ، مدیر Microsoft’s Azure Global Industry Sovereign Solutions می گوید.”در سراسر جهان ، نیاز به محاسبات ابری و storage قابل توجهی در مناطق با شرایط نامساعد وجود دارد، جایی که ارتباط کم ، اختلال در دسترسی به شبکه و دسترسی محدود به زیرساخت های تخصصی قبلاً مانع استفاده از رایانش ابری شده بود. MDC با آوردن Azure به این محیط ها ، با فراهم کردن محاسبه منابع در نزدیکی مکان مورد نیاز ، این مسئله را حل می کند.”

Microsoft’s MDC در یک واحد محافظت شده با فرکانس رادیویی (RF) قرار دارد ، به این معنی که باید در آب و هوای چالش برانگیز کار کند. مرکز داده قابلیت های محاسبه و ذخیره سازی را فراهم می کند و با معماری Azure Stack Hub کار خواهد کرد.

یکی از اولین شرکای بزرگ این مرکز داده ماژولار و قابل حمل ، شرکت SpaceX ایلان ماسک است. مایکروسافت در حال آغاز یک ابتکار Azure Space برای همکاری با مشاغل بیشتری در صنعت فضایی است که سعی دارد Azure را به عنوان یک تامین کننده اصلی ذخیره سازی ، اتصال و رایانش ابری ارائه دهد. دیتاسنتر قابل حمل به پهنای باند ماهواره ای Starlink SpaceX متصل خواهد شد و مایکروسافت و SpaceX قصد دارند در آینده Starlink و Azure را بهم پیوند دهد.

MDC جدید آخرین تلاش مایکروسافت برای ایجاد اینکه دیتاسنترها را بیشتر قابل حمل کند. در سال 2018 یک دیتاسنتر با 864 سرور و 27.6 پتابایت فضای ذخیره سازی را در دریای اسکاتلند فرو برد. . این دیتاسنتر اخیراً دوباره بالا آورده شده است و مایکروسافت اعلام کرد که دیتاسنتر های زیرآبی آن فقط یک هشتم میزان خرابی یک دیتاسنتر زمینی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید