تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

فروشندگان برتر SD-WAN چگونه به این جایگاه رسیده‌اند

Facebook
Twitter
LinkedIn
فروشندگان برتر SD-WAN

فروشندگان بزرگ شبکه مانند Cisco، HPE و VMware، و فروشندگان تخصصی‌تر مانند Versa و Fortinet، مدل‌ها مختلف SD-WAN را برای نیازهای مختلف شرکت‌ها ارائه می‌دهند.

در اوج همه گیری، درآمد SD-WAN از سال 2019 تا 2020 18.5 درصد افزایش یافته و طبق پیش بینی IDC امسال 26.5 درصد دیگر رشد می‌کند. در پیش بینی پیش بینی زیرساخت‌های SD-WAN در سراسر جهان توسط شرکت تحقیقاتی، پروژه های IDC رشد سالانه 18.9 را تا سال 2025 به دست می‌آورد و درآمد کل به 7 میلیارد دلار می‌رسد. براندون باتلر، تحلیلگر ارشد تحقیقات Enterprise Networks در IDC، گفت: «ما انتظار داشتیم که به دلیل همه‌گیری کاهش چشمگیری وجود داشته باشد و نرخ رشد به حداقل یک رقم برسد.» منابع مبتنی بر ابر از جمله برنامه‌های ویدئو کنفرانس باعث کاهش سرعت ناشی از نیروی کار جدید از راه دور می‌شود.

با درک این پتانسیل، فروشندگان از استارتاپ‌ها تا بزرگترین ارائه‌دهندگان شبکه سالهاست که روی فناوری SD-WAN سرمایه‌گذاری می کنند. با توجه به تنوع منابع، محصولات آنها به دلیل ماهیت متنوع خود سطوح مختلف نوآوری و کامل بودن را ارائه می‌دهند. شرکت‌های بزرگتر توانسته‌اند برخی از شرکت‌های کوچکتر را خریداری کرده و در نتیجه ادغام تغییرات قابل توجهی ایجاد کنند.

در اینجا نگاهی به این که چگونه چشم انداز SD-WAN به وضعیت کنونی خود رسیده است، و بزرگترین بازیگران چه کسانی هستند می‌‌اندازیم:

هنگامی که HPE فروشنده SD-WAN Silver Peak را در سپتامبر 2020 با قیمت 925 میلیون دلار خرید و سپس Juniper 128 Technology را در اکتبر 2020 به قیمت 450 میلیون دلار خرید، فقط یک مورد از مجموعه ای از خریدهای بارزی بود که بازار SD-WAN را تقویت کرد.

Cisco (Viptela) ، VMware (VeloCloud) ، Oracle (Talari Networks)، و Palo Alto Networks (CloudGenix) همه استارتاپ‌های SD-WAN را در برای ارائه خدمات شبکه‌ای امن و ابری که شرکت‌ها به آن نیاز دارند در دست گرفته‌اند. این ادغام به این معنی است که مشتریان می توانند خدمات SD-WAN را از همان فروشندگان زیرساخت شبکه مورد اعتماد خود خریداری کنند، که می‌تواند یکپارچگی قوی‌تر و ویژگی‌های اضافی ارائه دهد.

SD-WAN، به افزایش کارایی شبکه کمک می‌کند، اما برای ساده‌سازی هزینه‌های مدیریت فناوری اطلاعات برای سازمان‌های توزیع شده، ویژگی‌های بیشتری باید ادغام شده و در نهایت خودکار شوند.

این موضوع بدان معناست که نه تنها شبکه و امنیت در کنار هم قرار می‌گیرند، بلکه شرکت‌ها به دنبال متمرکز ساختن دید، مدیریت، تجزیه و تحلیل، اجرای سیاست‌ها و سایر عملکردهای مرتبط نیز می‌باشند. باتلر گفت: «LAN و WAN شروع به جمع شدن می‌کنند با ادامه این روند، سازمان‌ها به دنبال ساده‌سازی عملکردهای شبکه از LAN از طریق WAN و خارج از آن هستند.»

فروشندگان بزرگ شبکه برای مشتریان خاص برتری دارند. به عنوان مثال، Hewlett Packard Enterprise (HPE) در حال راه‌اندازی فناوری Silver Peak زیر چتر Aruba ، جهت ایجاد راه‌حل یکپارچه برای WLAN ، LAN ، SD-WAN و امنیت است. به گفته دیوید هیوز، مدیر ارشد محصول و فناوری، ارائه انتخاب نحوه استفاده از شبکه، مسیریابی، Wi-Fi، امنیت، edge و سایر خدمات مربوط به آن مزیت عمده‌ای برای ادغام SD-WAN Silver Peak در پلتفرم خدمات Aruba’s Edge است.

اما استراتژی شبکه جامع که SD-WAN را ادغام می‌کند برای همه شرکت‌ها مناسب نیست.

طبق گفته علاء ناصر، معمار ارشد BP، خدمات شبکه، به عنوان بخشی از تلاش تحول دیجیتالی در سراسر شرکت، شرکت BP به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های اتصال به دفاتر در سراسر جهان و در عین حال افزایش امنیت و متمرکز کردن مدیریت شبکه است.

«ما اعتقاد داریم که SD-WAN استاندارد اتصال شرکت در آینده خواهد بود. درنظر گرفتن این پیش‌بینی، BP یک راه حل بومی SD-WAN نیاز دارد، نه مقاوم‌سازی در زیرساخت‌های موجود، به این معنی که استارتاپ‌های SD-WAN همچنان مدعیان قوی هستند.»

BP همچنین ابزاری می‌خواهد که بتوان یک نقشه راه روشن برای موارد استفاده جدید ارائه دهد. که شامل ارائه اتصال به محدوده در حال گسترش شرکت‌ها است، که برای BP، اغلب شامل تنظیمات صنعتی و سایر محیط‌های محدود است.

BP پس از بررسی چندین گزینه از جمله راه‌حل‌های تلفیقی از برترین صاحبان سهام، راه حل Versa’s Secure SD-WAN را انتخاب کرد. ناصر گفت: تا کنون، هزینه‌ها را کاهش داده است. وی گفت: ما با موفقیت هزینه‌ها را کاهش داده‌ایم، و از این موضوع سود کرده‌ایم، به ویژه هنگامی که شروع به وارد کردن موارد محدودتر استفاده صنعتی می کنیم.” به عنوان مثال ، در تنظیمات اداری سنتی، ممکن است از قابلیت‌های دیوار آتش Versa SD-WAN برای افزایش سایر ابزارهای امنیتی استفاده شود اما در محیط‌های صنعتی، ویژگی های امنیتی Versa به تنهایی کافی است. علاوه بر Versa، سایر استارتاپ‌های با بودجه خوب که هنوز با موفقیت در بازار SD-WAN رقابت می‌کنند، عبارتند از Aryaka با 186 میلیون دلار پشتیبان و Cato Networks با 332 میلیون دلار.

6 فروشنده پرفروش SD-WAN

طبق پیش‌بینی IDC Worldwide SD-WAN Infrastructure Forecast ، 2020–2024، شش شرکت زیر بیش از 5 درصد سهم بازار در میان فروشندگان SD-WAN دارند.

Cisco

پس از به دست آوردن Duo Security در 2018، Viptela در 2017 و Meraki در 2012، سیسکو شماره یک SD-WAN بازار را از طریق درآمد بوده است. سیسکو در سال 2020 38 درصد از بازار زیرساخت SD-WAN را در اختیار داشت. این غول شبکه ادعا می‌کند که در حال حاضر 20،000 مشتری SD-WAN دارد که 70 درصد آنها از Fortune 100 دارد. سیسکو طیف وسیعی از گزینه‌های SD-WAN را ارائه می‌دهد. شامل لوازم Meraki SD-WAN هستند که از طریق VPN های IPsec تأمین خودکار به دفاتر شعبه و ابرهای عمومی متصل می‌شوند. SD-WAN Cloud OnRamp ارائه SaaS که شاخه‌ها، مراکز جمع‌آوری و ابرهای مختلف را به هم متصل می‌کند و امنیت SD-WAN، که رمزگشایی SSL تعبیه شده، فایروال سازمانی، جلوگیری از نفوذ، فیلتر URL و سندبوکس بدافزار را ارائه می‌دهد.

VMware

VMware رتبه دوم را در بازار دارد و 10 درصد را در سال 2020 به خود اختصاص داده است. پیشگام مجازی‌سازی سرور با خرید VeloCloud در سال 2017 یک مدعی اصلی SD-WAN است. VMware’s SD-WAN ارائه SaaS است که از سه جزء اصلی تشکیل شده است: VMware SD-WAN Orchestrator ، پلت‌فرم مدیریت مرکزی؛ VMware SD-WAN Gateways، که در بیش از 3000 نقطه در سراسر جهان مستقر شده‌اند و VMware SD-WAN Edge، لوازم داخلی که به شبکه جهانی VMware متصل می‌شوند.

Versa

ورسا در سال 2012 تأسیس شد و با پشتوانه 196 میلیون دلار بودجه، تقریبا 9 درصد از بازار را در اختیار داشت. این شرکت مشتریان عمده‌ای مانند BP و Capital One را به دست آورده است و مشارکت‌های با حاملان و ارائه‌دهندگان خدمات از جمله Comcast و NTT Communications برقرار کرده است. Versa’s Secure SD-WAN اکنون بخشی از نمونه کار Secure Access Service Edge (SASE) است که مجموعه‌ای از خدمات امنیتی را ارئه می‌دهد. SD-WAN امن طیف وسیعی از قابلیت‌ها را شامل می‌شود، از جمله کاهش تلفات بسته و اجتناب از پیوند ضعیف. Versa SD-WAN همچنین به عنوان یک پروکسی DNS با هدایت ترافیک SD-WAN ، مبادله مسیر MP-BGP با کنترلرهای SDN، تجمیع پیوندها، QoS سلسله مراتبی QoS در هر تونل و گزینه‌های کپسوله‌سازی (VXLAN ، IPSec) عمل می‌کند.

HPE

HPE با خرید Silver Peak در سال 2020 وارد بازار SD-WAN شد. در حال حاضر، HPE 8.2 درصد از بازار زیرساخت SD-WAN را در اختیار دارد. پلتفرم خدمات Silver Peak/Aruba SD-WAN Edge Services می‌تواند یک گزینه همه کاره WLAN-to-WAN-to-edge را ارائه دهد. ارائه HPE SD-WAN ، EdgeConnect می‌تواند پوشش‌های مجازی WAN را برای کلاس‌های مختلف ترافیک ایجاد کند. پس از تنظیم، عملکرد برنامه، امنیت و خط مشی‌های مسیریابی به طور خودکار در همه سایت‌ها توزیع می‌شود. از دیگر قابلیت‌ها می‌توان به نظارت لحظه‌ای بر عملکرد شبکه و برنامه، اصلاح خودکار در صورت قطعی، فایروال یکپارچه و بهینه‌سازی WAN اشاره کرد. EdgeConnect با پلتفرم گسترده‌تر Aruba یکپارچه شده است که شامل طیف وسیعی از سوئیچ‌ها، دروازه‌ها و کنترل کننده‌ها می‌شود.

Fortinet

طبق گزارش IDC ، Fortinet در سال 2020 تقریباً با HPE و با 8.1 درصد سهم بازار در ارتباط بود. Fortinet استارتاپ Opaq را در سال 2020 خریداری کرد و شروع به تغییر از SD-WAN به رویکرد SASE کرد. سخت‌افزار Fortinet مبتنی بر تراشه‌های اختصاصی خود است و با اضافه شدن قابلیت‌های SASE Opaq، قابلیت‌های امنیتی قوی آن تقویت شده است. Fortinet Secure SD-WAN مسیریابی، SD-WAN و فایروال نسل بعدی را در یک پلت‌فرم ادغام می‌کند. سایر ویژگی‌ها شامل حفاظت از تهدید داخلی، بازرسی SSL و مدیریت و تنظیم متمرکز است.

Palo Alto Networks

هنگامی که Palo Alto Networks CloudGenix را در سال 2020 خرید، غول امنیتی بلافاصله به یک مدعی جدی SD-WAN/SASE تبدیل شد به این دلیل که CloudGenix قبلاً 5 درصد از بازار را در اختیار داشت. ارائه CloudGenix SD-WAN با دستگاه‌های Instant-On Network (ION) که در شعب و سایت‌های مرکزی مستقر شده‌اند شروع می‌شود. CloudGenix ’AppFabric منابع WAN (MPLS، پهنای باند، تلفن همراه) را ادغام می‌کند و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که برای هر برنامه و سایت، اتصال مبتنی بر خط‌مشی ایجاد کنند. دستگاه‌های ION به طور خودکار اتصال ایمن را بین سایت‌ها ایجاد می‌کنند و پیوسته بر سلامت و عملکرد پیوندها و برنامه‌های WAN نظارت می‌کنند و به طور پویا بهترین مسیر را انتخاب می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید