تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

سوئیچ شبکه چیست و چگونه کار می‌کند؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
نقش سوییچ در شبکه

سوئیچ‌ها بلوک‌های اصلی هر شبکه هستند. آنها چندین دستگاه مانند رایانه، نقاط دسترسی بی‌سیم، چاپگرها و سرورها را به هم متصل می‌کنند. در همان شبکه در داخل یک ساختمان یا دانشگاه سوئیچ‌ها بخش‌های شبکه را متصل می‌کنند، ارتباطات دو طرفه، داده‌های ارزشمند عملکرد شبکه و استفاده کارآمد از پهنای باند شبکه را فراهم می‌کنند.

سوئیچ شبکه چیست؟

سوئیچ شبکه دستگاهی است که در لایه Data Link مدل OSI – لایه 2 کار می‌کند.  بسته‌هایی را به دستگاه‌هایی که به درگاه‌های فیزیکی آن متصل هستند ارسال می‌کند و آنها را دوباره به بیرون می‌فرستد. آنها همچنین می‌توانند در لایه شبکه کار کنند – لایه 3 که مسیریابی رخ می‌دهد.

سوئیچ ها جز مشترک شبکه‌های مبتنی بر اترنت، کانال‌های فیبر، حالت انتقال ناهمزمان Asynchronous Transfer Mode (ATM) و InfiniBand و غیره هستند. به طور کلی، امروزه بیشتر سوییچ‌ها از اترنت استفاده می‌کنند.

سوئیچ شبکه چگونه کار می‌کند؟

سوئیچ شبکه یک دستگاه ‌افزاری کوچک است که بسته‌ها را بین بخش‌های LAN فیلتر و ارسال می‌کند. مدل‌های مختلف سوئیچ شبکه از تعداد مختلفی از دستگاه‌های متصل پشتیبانی می‌کنند. سویچ شبکه با درجه مصرف کننده چهار یا هشت اتصال را برای دستگاه‌های اترنت فراهم می‌کند، در حالی که سویچ شبکه سازمانی به طور معمول بین 32 و 128 اتصال را پشتیبانی می‌کند.  سویچ یک دستگاه شبکه است که با توجه به جدول آدرس MAC خود فریم‌ها را به جلو هدایت می‌کند.  هنگامی که دستگاه به سویچ متصل شد، سویچ آدرس کنترل دسترسی رسانهmedia access control (MAC) خود را یادداشت می‌کند، کدی که در کارت رابط شبکه دستگاهnetwork-interface card  (NIC) ایجاد شده است. این سویچ با استفاده از آدرس MAC مشخص می‌کند که بسته‌های خروجی دستگاه متصل شده از کجا ارسال می‌شوند و بسته های ورودی را به کجا تحویل دهیم.

وقتی دستگاهی بسته‌ای را به دستگاه دیگری می‌فرستد، وارد سوئیچ می‌شود و سوئیچ سربرگ آن را می‌خواند تا مشخص کند با آن چه کار کند.

برای کاهش احتمال برخورد همزمان ترافیک شبکه به سویچ و دستگاه متصل، اکثر سوئیچ‌ها عملکرد دو طرفه کامل را ارائه می‌دهند که در آن بسته‌هایی که از یک دستگاه می‌آیند و به آن می‌روند به پهنای باند کامل اتصال سوئیچ دسترسی دارند.

سوئیچ شبکه مدیریت نشده و مدیریت شده

سوئیچ مدیریت نشده ، نوعی سوئیچ شبکه اترنت پلاگین و بازی، به طور معمول برای اتصال پایه طراحی شده است. از آنجا که سویچ Unmanaged به هیچ وجه به پیکربندی نیاز ندارد، اغلب از آن در شبکه‌های خانگی یا هر کجا که به چند پورت نیاز باشد استفاده می‌شود. در مقایسه با سویچ Unmanaged، سوئیچ شبکه مدیریت شده می‌تواند پیکربندی شده و به درستی مدیریت شود تا تجربه متناسب‌تری ارائه دهد. به دلیل که ویژگی‌های غنی سوییچ مدیریت شده مانند VLAN ، CLI ، SNMP، مسیریابی IP ، QoS و غیره، سویچ شبکه مدیریت شده معمولاً در لایه اصلی در شبکه بخصوص در دیتاسنترهاب بزرگ و پیچیده اعمال می‌شود.

سوئیچ PoE

سوئیچ PoE گیگابیتی یک سویچ شبکه است و همچنین یک تجهیزات تأمین برق (PSE) است که دارای تنظیمات Power over Ethernet می‌باشد تا عملکرد متمرکز انتقال داده و منبع تغذیه ترمینال‌های شبکه را از طریق یک کابل، همزمان فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید