تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

زیرساخت فوق همگرا چیست؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
زیر ساخت فوق همگرا

زیرساخت فوق همگرا  (HCI) ترکیبی از محاسبه، مجازی‌سازی، ذخیره‌سازی و شبکه است. فوق همگرا سادگیی شبیه ابر را در محیط کاربر و در یک پلتفرم واحد با مدیریت آسان فراهم می‌کند.

زیرساخت (HCI) یک زیرساخت IT است که توسط نرم‌افزار تعریف شده است و تمام عناصر سیستم‌های معمولی تعریف شده توسط سخت افزار را مجازی‌سازی می‌کند. زیرساخت (HCI) با استفاده از منابع ذخیره‌سازی متصل محلی، سخت‌افزار مشترک دیتاسنتر را  با نرم‌افزار هوشمند ترکیب می‌کند تا  بلوک‌های انعطاف‌پذیر را جایگزین زیرساخت‌های قدیمی متشکل از سرورهای جداگانه، شبکه‌های ذخیره‌سازی و آرایه‌های ذخیره‌سازی کند. این مزایا شامل TCO پایین تر، افزایش عملکرد و بهره‌وری بیشتر در تیم‌های فناوری اطلاعات است.

تولد زیرساخت‌های فوق همگرا

با توسعه انفجاری وب در دهه 90، زیرساخت‌هایی با سرورSAN و شبکه‌های ذخیره‌سازی ایجاد شد که دارای ماژول‌های مستقلی بود که می‌توانستند بدون تأثیر بر لایه‌های دیگر به روز  شوند یا تغییر کنند. این زیرساخت انقلابی در بخشهای IT ایجاد کرد و از آن زمان تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه HCI زیرساخت انتخابی شرکت‌هایی است که می‌خواهند همچنان در رقابت باقی بمانند و اطمینان حاصل کنند که دیتاسنترهای آنها آماده پذیرش ابر هستند. همه راه‌حل های HCI برابر نیستند. و باید به دنبال بهترین راه حل برای خود باشید.

چه چالش‌هایی با Hyperconvergence حل خواهد شد؟

تحول دیجیتال رمز موفقیت کسب و کار است و همراه با آن نیاز به پشتیبانی از داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی (AI) و ابر ترکیبی از نیازهای سریع رشد با کسب و کارهای سنتی است. با تمرکز منابع و مدیریت، HCI هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، پیچیدگی را کاهش می‌دهد و عملکرد ا افزایش می‌دهد.

مزیت فوق همگرا چیست؟

HCI نسبت به زیرساخت‌های همگرا، انتزاع عمیق‌تر و اتوماسیون و مقیاس‌پذیری بالاتر را ارائه می‌دهد. HCI با ارائه یک نقطه مدیریت واحد مدیریت را ساده می‌کند. HCI به طور کامل با کل دیتاسنتر شما ادغام می‌شود و نیاز به سرورهای جداگانه و ذخیره‌سازی شبکه را از بین می‌برد و زیرساخت‌های مورد نیاز را فراهم می‌کند.

چگونه می‌توانم از زیرساخت‌های فوق همگرا بهره‌مند شوم؟

فناوری اطلاعات به طور مداوم وظیفه دارد با منابع کمتری کارهای بیشتری انجام دهد. علاوه بر مراقبت از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات موجود، باید اقدامات جدیدی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین (ML) و کلان‌داده‌ها را به همراه داشته باشد. برای سازمان‌های بزرگ و کوچک، مدیریت متمرکز فوق همگرا ، معماری مقیاس‌پذیر و سادگی مزایای متعددی به همراه دارد.

مزایای زیرساخت‌های فوق همگرا

 • هزینه‌های پایین‌تر: ادغام اجزای سازنده در یک پلتفرم باعث کاهش فضای ذخیره‌سازی، مصرف برق، هزین‌ه‌های نگهداری و TCO می‌شود. سیستم‌های Hyperconverged برای تأمین رشد، به شما کمک می‌کنند تا دیتاسنترها بتوانند در مراحل کوچک و به راحتی مدیریت شوند.
 • سادگی و چابکی: سیستم‌های فوق همگرا می‌توانند در کسری از زمان به جای زیرساخت‌های سنتی فناوری اطلاعات مستقر شوند. و نیازی به متخصصان فناوری اطلاعات نیست. بعلاوه، اتوماسیون مدیریت را ساده می‌کند و به کارمندان و مدیران وقت بیشتری می‌دهد تا بر ابتکارات استراتژیک تمرکز کنند.
 • کارایی: فوق همگرا به سازمان‌ها کمک می‌کند تا از سطح بالایی از عملکرد برخوردار شوند. بسیاری از سازمان‌ها از راه حل‌های فوق همگرا برای بیشترین حجم کار، از جمله برنامه‌های سازمانی و SQL Server استفاده می‌کنند.
 • مقیاس‌پذیری انعطاف‌پذیر: زیرساخت‌های فوق همگرا به راحتی مقیاس‌بندی می‌شوند. با اتصال ساده یک گره جدید به خوشه، منابع اضافی را می‌توان اضافه کرد. بعلاوه، با برخی از سیستم‌های ابرهمگرا می‌توانید محاسبه و ذخیره‌سازی را جداگانه مقیاس‌بندی کنید. منابع جدید به طور خودکار شناسایی و در خوشه ادغام می‌شوند.
 • پشتیبانی از چند ابر: فوق همگرا به طور چشمگیری محیط‌های ابر هیبریدی را ساده کرده و زمان و هزینه انتقال به یک ابر ترکیبی را کاهش می‌دهد. . همچنین انتقال داده‌ها و برنامه‌ها به جلو و عقب بین سرورهای داخلی و ابر عمومی را آسان می‌کند.
 • امنیت و محافظت از داده‌ها:‌ زیرساخت IT داخلی از امنیت بیشتری نسبت به سایر گزینه‌ها برخوردار است. امنیت با سیستم‌هایی از جمله درایوهای خود رمزگذاری و ابزارهایی که سطح بالایی از دید را فراهم می‌کنند، در سیستم‌های فوق همگرا پنهان می‌شود.

در یک راه حل Hyperconvergence باید به دنبال چه چیزی باشم؟

پشتیبانی و عملکرد برای هر اپلیکیشن: راه حل مناسب HCI باید مجموعه گسترده‌ای از مدل‌های استقرار برنامه را پشتیبانی کند. برای اجرای برنامه‌های مهم برای ماموریت شما، باید سریع و سازگار باشد، که به تأخیر کم و تغییر پذیری IOPS کم نیاز دارد.

ادغام با هر سیستم ابری: . از آنجا که ابرهای ترکیبی بیشتر متداول خواهند شد، راه حل شما باید انعطاف‌پذیری لازم را برای پشتیبانی از چندین نظارت کننده و استقرار اپیلیکیشن‌ها در هر یک از محیط‌های ابر مناسب برای آنها فراهم کند.

مقیاس‌پذیری: راه حل مناسب نیازهای IT شما را پشتیبانی می‌کند و همزمان با تکمیل این نیازها سازگار می‌شود و سادگی و انعطاف‌پذیری را برای کنترل هرگونه کار و موارد استفاده فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید