تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

رونمایی اینتل از نوع جدید تراشه شتاب دهنده شبکه

Facebook
Twitter
LinkedIn
تراشه شتاب دهنده جدید اینتل

اینتل با اعلام واحد پردازش زیرساخت (IPU) نقشه راه پردازنده شبکه خود را گسترش داد. این خبر در Six Five Summit 2021 اعلام شد جایی که ناوین شنوی، رئیس گروه دیتاسنتر اینتل، قصد خود را برای ایجاد خانواده پردازنده جدید که به طور خاص برای بارهای ابری ساخته شده، اعلام کرد. حرکت به سمت تراشه‌های شبکه اختصاصی به نام SmartNIC که کار پردازش ترافیک شبکه را از دوش پردازنده بر می‌دارد، بنابراین پردازنده را برای انجام وظیفه اصلی خود آزاد می‌کند.

شرکت اینتل SmartNIC های خاص خود را دارد که Ethernet 800 نامیده می‌شود. به گفته یک نماینده اینتل، هدف اصلی SmartNIC سرعت بخشیدن به امنیت زیرساخت‌های شبکه و ذخیره‌سازی است.

اینتل می‌گوید IPU یک دستگاه شبکه قابل برنامه‌ریزی است که با شتاب دادن ایمن عملکردها در یک دیتاسنتر، به طور هوشمندانه منابع زیرساختی را در سطح سیستم مدیریت می‌کند و به اپراتورهای ابری اجازه می‌دهد تا با حفظ عملکرد و قابلیت پیش بینی بالا و همچنین درجه کنترل بالا، به یک فضای ذخیره سازی کاملاً مجازی شده روی بیاورند.

طبق گفته اینتل  IPU توانایی این را فراهم می‌کند که:

عملکردهای زیرساختی، از جمله مجازی سازی ذخیره سازی، مجازی سازی شبکه و امنیت را با شتاب دهنده‌های اختصاصی پروتکل تسریع کنید.

با انتقال توابع ذخیره سازی و مجازی سازی شبکه که قبلاً در نرم افزار روی CPU  انجام می‌شد به IPU، هسته‌های پردازنده آزاد شده و توان محاسباتی افزایش می‌یابد.

با اجازه انعطاف‌پذیری در حجم کار، استفاده از دیتاسنتر را بهبود بخشید.

به ارائه‌دهندگان خدمات ابری اجازه می‌دهد تا استقرار عملکرد زیرساخت را با سرعت نرم افزار سفارشی کنند.

IPU برای تسریع در کاربردهای مدرنی که با استفاده از معماری مبتنی بر ریز سرویس در دیتاسنتر ساخته شده‌اند، از ویژگی های خاصی برخوردار است.

این بدان معناست که ارتباطات در یک استقرار بزرگ Kubernetes می‌تواند تا 80 درصد از چرخه‌های پردازنده را مصرف کند و فقط 20 درصد از CPU را برای پردازش واقعی باقی بگذارد. با استفاده از IPU برای بارگیری مجدد کار، اینتل نوید بهبودهای چشمگیری در عملکرد می‌دهد. اینتل می‌گوید در آستانه رویداد Intel InnovatiON در ماه اکتبر جزئیات بیشتری ارائه می‌دهد. این نمایش حرکتی است برای احیای روح مجمع توسعه دهندگان اینتل با گردهم آوردن توسعه دهندگان و فن آوران برای بحث در مورد نوآوری‌های جدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید