تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

راهنمای اتخاب کارت شبکه

Facebook
Twitter
LinkedIn
network interface card

چگونه کارت شبکه را انتخاب کنیم؟

خرید کارت شبکه یک کار پیجیده است ، به خصوص اگر اولین بار است که شخص NIC خریداری می کند.  انواع مختلف NIC (کارتهای رابط شبکه) در بازار مانند کارت PCIe ، آداپتور شبکه USB و غیره موجود است.

پس چگونه کارت شبکه انتخاب کنیم؟ موارد زیر عواملی است که باید قبل از خرید کارت شبکه مورد توجه قرار گیرد.

مراقب نوع باس کارت NIC باشید

NIC را می توان به کارتهای شبکه PCI ، PCI-X ، PCIe و آداپتورهای شبکه USB بر اساس رابط های مختلف باس طبقه بندی کرد

به طور کلی ، سه نوع کارت شبکه مبتنی بر PCI برای قرار دادن اسلات مربوطه در مادربرد دستگاه هایی مانند میزبان و سرورها استفاده می شود، در حالی که آداپتور شبکه USB (گذرگاه سریال جهانی) یک استاندارد گذرگاه خارجی است.

کارت شبکه) PCI (Peripheral Component Interconnectدر سال 1990 ساخته شده است که دارای عرض ثابت 32 بیت (133 مگابایت بر ثانیه داده انتقال) و 64 بیت (266 مگابایت بر ثانیه داده انتقال) است.

اما بعداً به تدریج کارت PCI با کارت PCI-X جایگزین شد. کارت رابط شبکه PCI-X (Peripheral) Component Interconnect eXtended یک فناوری PCI پیشرفته است و با PCI NIC سازگار است. اما بعداً به تدریج کارت PCI با کارت PCI-X جایگزین شد.

 کارت PCIe (Peripheral Component Interconnect express)آخرین استاندارد رابط است که فقط با سایر مشخصات PCI گذرگاه سازگار با نرم افزار است. طرح سخت افزاری آن متفاوت است. x1 ، x2 ، x4 ، x8 و x16 چهار اندازه معمول فیزیکی کارتهای شبکه PCIe express هستند.

از آنجا که سازوکار سخت افزاری PCIe با PCI و PCI-x متفاوت است ، نمی توان کارت PCIe را در شکاف PCI یا PCI-X متصل کرد و بالعکس.

توجه داشته باشید که کارت های شبکه PCIe محبوب ترین نوع کارت شبکه در بازار هستند ، در حالی که کارت های PCI و PCI-X فقط در دستگاه های قدیمی استفاده می شوند.

سرورها ، رایانه های شخصی و سایر میزبانهای تازه منتشر شده معمولاً با اسلات PCIe طراحی می شوند. بنابراین به نظر می رسد کارتهای شبکه PCIe در طولانی مدت گزینه بهتری است.

با سرعت مورد نیاز کارت شبکه آشنا شوید

قطعاً وقتی در نحوه انتخاب کارت شبکه گیج می شوید ، این فاکتور را نباید نادیده گرفت. اطمینان حاصل کنید که سرعت NIC جدید شما متناسب با سرعت شبکه شما باشد. . به عنوان مثال ، اگر ISP شما فقط 1 گیگابایت سرعت ارائه می دهد ، نمی توانید انتظار داشته باشید که با کارت 10 گیگابایتی به سرعت 10 گیگابایت برسید. امروزه تقریباً تمام کارتهای شبکه می توانند حداقل یک سرعت گیگابیت کار کنند که این امر پاسخگوی تمام خواسته های شبکه خانگی خواهد بود.

اما اگر قصد دارید از کارتی جدید در سرورهای خود استفاده کنید که برای کنترل میزان ترافیک بیشتر به سرعت بالاتری نیاز دارند ، بهتر است NIC 10 گیگابایتی و 25 گیگابایتی یا حتی NIC 40 گیگابایتی را انتخاب کنید.

مطمئن شوید شماره پورت کارت شبکه است

معمولاً کارت شبکه NIC با یک پورت مناسب است که اکثر تقاضاهای انتقال را برآورده می کند. . اما کارت های NIC با چندین پورت گزینه های بسیار خوبی برای سرورها یا ایستگاه های کاری برای انجام کارهای مختلف هستند.

به عنوان مثال ، یک پورت کارت رابط شبکه می تواند برای انتقال داده های اصلی و از پورت های دیگر برای انتقال سیگنال های عادی استفاده شود. ممکن است امنیت شبکه را بهبود بخشد. علاوه بر این ، کارتهای NIC چند پورت می توانند افزونگی شبکه را ایجاد کنند.

اگر یک پورت قادر به فعالیت نباشد ، کاربران می توانند از پورت دیگر برای تحویل داده ها استفاده کنند.

نوع اتصال را که NIC پشتیبانی می کند بررسی کنید

برخی از کارتهای اترنت با اتصالات RJ45 طراحی شده اند و برخی از کارتهای شبکه فیبر از درگاه های SFP + یا QSFP + استفاده می کنند ، یا حتی ممکن است در برخی از کارتها از BNC  استفاده شود. برای کارت با اتصال RJ45 مانند NIC 1 / 10GBASE-T ، برای کار با کارت باید از کابلهای اترنت مانند Cat5e یا Cat6 استفاده شود.

شکل زیر اتصال را نشان می دهد. یک کارت اترنت 10 گیگابایتی به سرور rack RS-7188 متصل است. و سوئیچ شبکه FS S5850-48T4Q 10Gb داده ها را توسط کابل پچ Cat6 به سرور تحویل می دهد.

کارتهای شبکه فیبری معمولاً از فیبرهای تک حالته یا چند حالته به عنوان محیط انتقال خود استفاده می کنند همانطور که شکل زیر نشان می دهد. یک کارت NIC سرور 40 گیگابایتی به سرور شبکه RS-7188 متصل است.

سپس سوئیچ فیبر FS S5850-48S6Q 10G با درگاههای QSFP + سیگنالها را با سرعت 40 گیگابایت از طریق کابل فیبر MTP OM4 به سرور RS-7188 ارائه می دهد. توجه داشته باشید که برای انتقال از راه دور می توان از کابل های 40G DAC به جای کابل MTP و فرستنده و گیرنده QSFP + برای دستیابی به این لینک استفاده کرد.

برای کارتی با اتصال BNC ، کابل های کواکسیال برای رسیدن به اتصال مورد نیاز است. توجه داشته باشید که این نوع آداپتورهای شبکه منسوخ شده اند. بنابراین خرید کارت رابط شبکه با رابط BNC توصیه نمی شود.

سیستم عاملی را که کارت NIC پشتیبانی می کند بشناسید

رایانه های شخصی ، سرورهای شبکه و سایر میزبانان از فروشندگان مختلف از سیستم عامل های مختلف (سیستم عامل) پشتیبانی می کنند. . به عنوان مثال ، سرورهای شبکه می توانند روی Windows Server 2008 R2 ، Redhat Enterprise Linux Server و غیره اجرا شوند. بنابراین مهم است که مطمئن شوید آداپتور شبکه جدید شما از سیستم عاملی که دستگاه شما از آن استفاده می کند قبل از خرید پشتیبانی می کند. در غیر این صورت کارت کار نمی کند.

بدانید چه عملکردهایی را از کارت شبکه می خواهید

مطمئن شوید که عملکردهای کارت رابط شبکه می تواند نیازهای شما را برآورده کند. اگر فقط می خواهید دسترسی به اینترنت داشته باشد ، تمام کارتهای NIC می توانند این کار را انجام دهند. اما اگر برای پشتیبانی از ویژگی های پیشرفته ای مانند FCoE (کانال فیبر از طریق اترنت) به آن نیاز آیا کارت NIC عملکرد مورد نیاز شما را پشتیبانی می کند یا خیر.

هنگام تصمیم به خرید آداپتور شبکه ، سایر عوامل نباید نادیده گرفته شوند

وقتی نحوه انتخاب کارت شبکه را در نظر می گیرید ، بودجه همیشه یک عامل مهم است. قیمت کارت NIC بسیار متفاوت است زیرا در مدلها ، سرعتها ، عملکردها و تولیدکنندگان مختلفی طراحی شده است. . علاوه بر این ، مطمئن شوید که از منبع معتبری خرید می کنید ، زیرا یک فروشنده معتبر معمولاً خدمات بهتری ارائه می دهد. ممکن است برخی از فروشندگان برای ارائه خدمات جامع به مشتریان در دسترس نباشند. انتخاب فروشنده ای که خدمات و پشتیبانی فنی 24 ساعته به مشتریان را شامل شود و شامل  خدمات پیش فروش و پس از فروش برای حل همه مشکلات شما باشد ، یک امتیاز مثبت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید