تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

دستیابی به تحول شبکه WAN با شبکه مبتنی بر امنیت

Facebook
Twitter
LinkedIn
sd wan

نیاز به حداکثر رساندن تجربه خوب کاربر، چه برای کارمندان و چه برای مشتریان، یک نیروی محرکه در بسیاری از شبکه‌های تحول دیجیتال بوده است که این مهم شبکه های مبتنی بر امنیت WAN تا حد زیادی براورده شده است.

مواردی مانند برنامه‌های مهم تجاری، زنجیره‌های تولید مبتنی بر داده‌، دسترسی فوری به اطلاعات ضروری و ابزارهای پیشرفته بهره‌وری نیازمند دسترسی بی‌وقفه به اطلاعات از هر مکان، هر دستگاه و از هر زمانی است.

یکی از مناطق شبکه که بیشترین واکنش را در پاسخ به داده‌ها و منابع توزیع شده در شبکه‌های توزیع شده داشته  است، WAN است. SD-WAN انعطاف‌پذیری، عملکرد و قابلیت اطمینان، ROI تقریباً فوری، را فراهم می‌کند که شبکه‌های پیچیده امروز به آن نیاز دارند. دسترسی سریع به برنامه‌ها را امکان‌پذیر می کنند در حالی که تاخیر و لرزش ناشی از پخش برنامه‌های با کارایی بالا از طریق اینترنت عمومی را کاهش می‌دهند یا از بین می برند.

تعداد کمی از راه‌حل‌های SD-WAN هستند که نیازهای دنیای واقعی را برآورده می‌کنند.

متأسفانه، بسیاری از راه‌حل‌های سنتی SD-WAN شامل برخی چالش‌های جدی نیز می‌شود که جدی‌ترین آنها اجرای ضعیف امنیتی است. به استثنای موارد کمی، راه‌حل‌های SD-WAN از امنیت ناچیزی برخوردار هستند. نقطه قوت یک راه حل SD-WAN توانایی آن در نظارت و ایجاد تنظیمات اتصال و تنظیم دقیق عملکرد برنامه در زمان واقعی است.

نیاز واقعی یک راه‌حل SD-WAN است که برای عملکرد یکپارچه در یک محیط WAN پیچیده و بسیار پویا طراحی شده باشد. این امر مستلزم داشتن طیف وسیعی از راه‌حل‌های امنیتی است که در خود راه‌حل SD-WAN داشته باشند. این مفهوم که به عنوان شبکه مبتنی بر امنیت شناخته می شود، تضمین می‌کند که سیستم‌های امنیتی و عملکرد شبکه به عنوان یک سیستم واحد کار می‌کنند. همچنین SASE را قادر می‌سازد دسترسی انعطاف‌پذیر و امنیت سازگار اعم از اینکه کاربران از راه دور یا در محل باشند را فراهم کند. هدف این است که شبکه امنیت را در تصمیم‌گیری‌های لحظه به لحظه خود لحاظ کند تا مطمئن شویم که داده‌ها و برنامه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن از یک مکان به مکان دیگر منتقل می‌شوند و این امکان را برای امنیت فراهم می‌کند تا تمام ارزیابی های اساسی، ردیابی، بازرسی، رمزگذاری و رمزگشایی را که برای ایمن نگه داشتن کسب وکارضروری است  بدون از دست دادن هیچ داده‌ای، انجام دهد.

این شبکه و راه‌حل امنیتی یکپارچه همچنین باید در پارامترهای محیط‌های مختلف عمل کند. SD-WAN ها در همه جا مستقر شده‌اند، اما اکثر راه‌حل‌های SD-WAN به ویژه آنهایی که شامل یک استراتژی شبکه مبتنی بر امنیت نیستند قادر به مدیریت بیش از تعداد انگشت شماری از سناریوها نیستند، که بدان معنی است که یافتن راه‌حل مناسب SD-WAN برای کار دشوارتر است.(متن خوانا نیست زیاد) و این به ویژه برای سازمان‌هایی با انواع محیط‌های WAN که هم به عملکرد انعطاف‌پذیر و هم محافظت نیاز دارند، بیشتر است.

چهار مورد استفاده

در اینجا چهار سناریوی مختلف وجود دارد که نیاز به عملکرد و اتصال تخصصی همراه با یکپارچه‌سازی عمیق با امنیت دارد که فقط یک راه حل SD-WAN مبتنی بر امنیت می‌تواند آن ارائه دهد:

محیط‌های امن

بسیاری از عملیات شعبه، مانند دفاتر مالی و بهداشتی، تیم‌های از راه دور که در تحقیق و توسعه فعالیت می‌کنند، یا سازمان‌هایی که اطلاعات حساس مشتری یا اطلاعات مشابه را جمع‌آوری و پردازش می‌کنند، وظیفه دارند از امنیت داده ها، ارتباطات و منابع اطمینان حاصل کنند. نیازهای امنیتی برای چنین دفاتری فراتر از تأمین امنیت WAN آنها است. به عنوان مثال گسترش Secure SD-WAN به SD-Branch، محافظت‌های اساسی را در کل دفتر شعبه امکان‌پذیر می‌سازد. این همگرایی شبکه و امنیت تضمین می‌کند که کل عملیات از اتصال برنامه‌ها و سرویس‌های مبتنی بر ابر، تا نقاط دسترسی بی سیم و با سیم برای عملیات LAN، محافظت می شود.

این سازمان‌ها به یک راه حل شبکه مبتنی بر امنیت نیاز دارند که مجموعه کاملی از گزینه‌های امنیتی کنترل دسترسی، حفاظت از نقطه پایانی، اتصال قابل اعتماد و خود ترمیم کننده و ابر پیشرفته را با مسیریابی پیشرفته به هم متصل کند.

خرده‌فروشان مقیاس بزرگ با ردپای کوچک

گروه دیگری که نیاز به یک رویکرد منحصر به فرد برای امنیت دارند، خرده فروشان هستند. بزرگترین موضوعات بعد از اتصال قابل اطمینان، تأمین امنیت محلی در هر شعبه، ارتباطات ایمن بین مکان‌های شعب و همچنین دیتاسنتر مرکزی و پیکربندی، مدیریت و تنظیم پیوسته و متمرکز است.

دستیابی به این هدف به یک راه‌حل SD-WAN نیاز دارد که ترکیبی از عملکرد باورنکردنی با قابلیت نصب و مدیریت آسان داشته باشد و نیاز به انتخاب راه‌حلی دارد که از نوآوری پیشرفته ASIC برای مسیریابی، SD-WAN، کنترل کننده بی‌سیم، کنترل کننده سوئیچ و یک مجموعه امنیتی برای عملکرد بهتر و بازگشت سرمایه قابل پیش‌بینی استفاده کند.

سازگاری بسیار مهم است، به این معنی که به یک چارچوب مدیریتی، تحلیلی، گزارشگری و نظارتی نیاز دارند. هدف این است که بتوانید همه دستگاه‌ها و لایه‌های خدمات ارائه شده در شعبه را از طریق یک راه‌حل واحد مدیریت کنید  اما یک راه‌حل که می‌تواند تا هزاران کاربر را نیز پوشش دهد و متأسفانه، این بدان معناست که اکثر راه حل‌های SD-WAN که به مجموعه غیر یکپارچه محصولات امنیتی برای تأمین حفاظت‌های لازم متکی هستند، از نظر هزینه های سرمایه‌ای و هزینه مالکیت، بسیار گران هستند.

 شبکه‌های ابر محور

بسیاری از سازمان‌ها استقرار SD-WAN را برای پشتیبانی از اولین استراتژی خود آغاز کرده اند چه این  موضوع به معنای زیرساخت مبتنی بر ابر باشد چه به معنای نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS).

چالش بسیاری از سازمان‌ها، اینست که چند راه‌حل SD-WAN و امنیت پیشرفته را به طور یکپارچه در تمام سیستم عامل‌های اصلی ابر عمومی را  برای هزاران برنامه و خدمات SaaS فراهم می کند. SD-WAN باید بتواند از شبکه تعریف شده توسط نرم‌افزار (SDN) پشتیبانی کند. یک استراتژی شبکه مبتنی بر امنیت اطمینان می‌دهد که نه تنها همه این نیازها برآورده می‌شوند، بلکه امنیت در تمام مراحل گنجانده شده است.

سازمان‌های جهانی

زیرساخت‌های WAN جهانی می‌تواند بسیار پیچیده باشد. هزاران تونل VPN مشبک، ترکیبی از ابرهای خصوصی و عمومی‌، دیتاسنترهای توزیع شده، هزاران برنامه عمومی و خانگی و تغییرات منطقه‌ای. و در مرکز این‌ها نیاز به حفظ تجربه کاربر است. چنین استقرارهای گسترده‌ای نیاز به ترکیب پشته مسیریابی، درجه‌بندی سازمانی با قابلیت‌های خود ترمیمی و بهبود WAN همراه با اتوماسیون پیشرفته دارد.

آنها همچنین به قابلیت تشخیص و پاسخ نیاز دارند، بنابراین هرگونه اختلال در اتصال‌ با جزئیات ارائه شده درباره آنچه انجام شده و به چه دلیلی،  فقط شناسایی و ثبت نمی شود، بلکه به طور خودکار حل می‌شود. و تمام این‌ موارد در حالی که امنیت حتی در هنگام انجام  اصلاحات اساسی حفظ می‌شود باید انجام شود.

این بدان معناست که SD-WAN باید فراتر از اتصال و امنیت باشد. و به یک راه‌حل پیشرفته SD-WAN نیاز دارد که از یک شبکه سازگار با امنیت همراه با توابع پیشرفته مسیریابی پشتیبانی می‌کند.

یک WAN برای همه مناسب نیست

همچنین لازم است به یاد داشته باشید که الزامات تبدیل WAN ثابت نیستند. ممکن است یک سازمان برای ادامه رشد و تکامل سازمان خود به راه حلی نیاز داشته باشد که برخی یا همه موارد استفاده را پشتیبانی کند. در واقع، ممکن است برخی از سازمان‌ها به طور همزمان نیاز به پشتیبانی از کارمندان راه دور، شبکه‌های WAN کوچکتر، استقرار جهانی و امنیت داشته باشند. آنچه این سازمان‌ها نیاز ندارند، استقرار و مدیریت یک سری راه حل‌های SD-WAN غیرمرتبط همراه با یک پوشش پیچیده از راه حل‌های امنیتی است.  این سطح از پیچیدگی برای این سازمان‌ها فاجعه است. راه حل‌های انعطاف‌پذیر SD-WAN همراه با شبکه‌های مبتنی بر امنیت که امکان همگرایی زیرساخت‌ها و امنیت را فراهم می‌کند‌، به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا ضمن ایجاد امنیت یکپارچه در هر نقطه از WAN‌، نوآوری‌های دیجیتالی را نیز فعال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید