تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

به روزرسانی های شبکه هوشمند که باید قبل از پاندمی بعدی انجام شود

Facebook
Twitter
LinkedIn
سبد آی تی | sabadit | به روزرسانی های شبکه هوشمند

COVID-19 شرکت ها را برای ارزیابی فناوری هایی که می توانند قابلیت دسترسی و چابکی شبکه را بهبود ببخشند مانند SD-WAN ، SASE و اتوماسیون شبکه سوق می دهد.

COVID-19 تعداد زیادی از کارمندان را مجبور به ترک دفاتر خود و شروع به کار در خانه کرد ، جایی که انتظار دسترسی سریع و قابل اعتماد به خدمات شرکتی را داشتند. مدیران فناوری اطلاعات درگیر شدند زیرا پاندمی نقاط ضعف زیرساخت های شبکه ، برنامه ریزی و مدیریت را نشان داد.

جان آناند ، مدیر تحقیق متخصص در نقشه برداری فناوری در گروه تحقیقاتی فناوری اطلاعات می گوید:”موج ناگهانی  حرکت کارمندان از مکانهای شناخته شده ، برنامه ریزی شده به مکان هایی که هرگز فکرش را نمی کردیم به روزرسانی های به تعویق افتاده و انتخاب های کوته بینانه‌ای که طی سال های گذشته در شبکه های مربوطه خود انجام داده بودیم را آشکار کرد ، “

در نتیجه ، فن آوری های شبکه انعطاف پذیر و سازگار ، که قادر به بهبود دسترسی و چابکی شبکه باشند در طی پاندمی وجود نداشتند.

شرکت ها توانستند شاهکار مهمی را که اجازه می دهد تیم های کارمندی در چندین حوزه کسب و کار تولید کنند ، حفظ کنند. با این حال ، همین تیم ها با یک چالش تازه روبرو هستند: رسیدگی به خطرات بالقوه جدید امنیتی و حفظ حریم خصوصی ناشی از عجله برای اتصال کارمندان از راه دور. می گوید مایک کاویس ، معمار ارشد ابر در Deloitte Consulting:” چند ماه آینده بسیار مهم خواهد بود زیرا شرکت ها سعی می کنند بدون ایجاد اختلال در قابلیت کار از راه دور که کارمندان اکنون به آن عادت کرده اند ، خطرات را کاهش دهند. “

بازنگری در معماری های شبکه

یک نقطه ضعف که همه گیری نشان داد این است که بیشتر زیرساخت های شبکه فعلی با این فرض طراحی شده اند که کارمندان در یک مکان مرکزی – دفتر مستقر هستند.

Kowsik Guruswamy ، مدیر ارشد فناوری ارائه دهنده امنیت سایبری Menlo Security ، می گوید”با توجه به اینکه بسیاری از شرکت ها به کارمندان از راه دور نیاز دارند ، متوجه شدند که شبکه های آنها گلوگاه هایی دارد … و کارمندان آنها قادر به دسترسی به منابع مورد نیاز برای انجام کار خود نیستند.”

شرکت ها مجبور شدند از طریق شبکه هایی که هرگز برای جابجایی چنین بارهای پرترافیکی طراحی نشده بودند به حجم بزرگی از کارمنان راه دور خدمت رسانی کنند.

چارلز نبولسکی ، مدیر شبکه شرکت مشاور فناوری Accenture ، می گوید: “VPN ها و زیرساخت های شبکه دچار تشنج شده و یا قادر به کنار آمدن نیستند.” وی می افزاید: “هم اکنون زمان خوبی برای ارزیابی معماری شبکه توسط شرکت هاست.”

مشکل دیگر ، افزایش ناگهانی استفاده از فن آوری هایی که به پهنای باند زیادی نیاز دارند ، مانند فیلم است. روهیت مهرا ، معاون زیرساخت شبکه در شرکت تحقیقاتی IDC: “این بدان معناست که تأخیر باید کاهش یافته و لرزش وجود نداشته باشد.”

با این حال اغلب اینطور نبود. موج ترافیک مداوم و پیش بینی نشده ، نقایص موجود در بسیاری از معماری های شبکه سازمانی که بسیار قابل اعتماد بودند را برجسته کرد. به عنوان مثال ، زمان کمی برای آزمایش اینکه آیا شبکه موجود معماری شده است یا به درستی پیکربندی شده است ، وجود دارد تا بتواند بسیاری از ترافیک را برای ساعات زیادی تحمل کند.

شرکت هایی که قبلاً در راه حل های SD-WAN و SASE سرمایه گذاری کرده بودند ، به طور کلی قادر به ارتباط با کارمندان راه دور از راه های امن و قابل کنترل بودند. کاویس خاطرنشان می کند: “آنهایی که این سرمایه گذاری ها را انجام نداده اند ، اکنون احتمالاً در حال بررسی آن هستند.”

باب لالیبرت ، تحلیلگر ارشد فن آوری های شبکه در حال ظهور در شرکت تحقیقاتی ESG ، می گوید SD-WAN یک فناوری کلیدی برای سازمان هایی است که به عملکرد و امنیت بهتر از VPN نیاز دارند. وی می گوید توانایی مدیریت متمرکز محیط ها و اطمینان از اجرای توزیع شده همه سیاست های سازمانی برای هر کارمند یک مزیت قابل توجه است ، به علاوه این شرکت می تواند از اینکه که کارمندانش عملکرد برنامه را در اولویت قرار داده اند مطمئن شوند.”

آندره کاندنس ، تحلیلگر اصلی فارستر متخصص در زیرساخت ها و عملیات توضیح می دهد:”نه تنها قرار دادن SD-WAN در خانه بسیار هزینه بر است، نیاز به بهینه سازی ترافیک یا افزایش اتصال به شبکه برای هر کارمند برای بهبود انعطاف پذیری WAN برای یک فروشگاه مواد غذایی یا مرکز مراقبت های در یک سطح نیست ، جایی که قطع یا تخریب پیوندها تأثیر مستقیمی بر درآمد یا تجربه مشتری دارد. ” وی می گوید: “اساساً ، اگر SD-WAN برای هر کارمندی که از خانه کار می کند در خانه های خصوصی قرار گیرد ، هزینه ها بسیار بالا خواهد بود.”

به عنوان جایگزینی برای SD-WAN، Nebolsky از Accenture پیشنهاد می کند SASE را در نظر بگیرید ، معماری شبکه ای که توابع امنیتی بومی ابر مانند درگاه های امن وب ، کارگزاران امنیت دسترسی ابری ، فایروال ها و دسترسی به شبکه با zero-trus را ارائه می دهد.

در حال حاضر فروشندگان در فضای SASE شاهد افزایش چشمگیر علاقه شرکت هایی هستند که به دنبال اطمینان بهتر از تنظیمات دورکاری خود هستند. سانجی اوپال ، معاون ارشد رئیس و مدیر کل واحد تجاری VeloCloud در VMware ، به شبکه جهانی گفت که به عنوان مثال استفاده از شبکه SASE این شرکت پس از پاندمی پنج برابر شد، مایک وود CMO Versa Networks گفت که ترافیک کاربر از راه دور در اواخر ماه مارس 800 تا 900 درصد افزایش یافت.

شبکه های خودکار چابک

بحران COVID-19 به رهبران فناوری اطلاعات آموخته است که آنها باید چابک و سازگار باشند ، زیرا هیچ راهی برای دانستن اینکه چه زمان ممکن است عملیات معمول به هرج و مرج کشیده شود وجود ندارد. مایک پررا ، مدیر کل خدمات پشتیبانی فنی IBM Services می گوید: “این ویژگی های اصلی باید در همه جنبه های تجاری ، از جمله تیم های مرکز داده که افزایش روند کار امروز را کنترل می کنند ، اعمال شود.”

پررا توصیه می کند اتوماسیون بیشتر در دیتاسنترها به عنوان راهی برای کاهش یا حتی از بین بردن نیاز به ورود فیزیکی تکنسین ها به سایت های دیتاسنتر برای ایجاد ظرفیت یا انجام کارهای معمول در هنگام پاندمی ، اعمال شود.

اتوماسیون End-to-end — هایپر اتوماسیون — جام مقدس اتوماسیون فناوری اطلاعات است که از چندین فناوری استفاده می کند ، مانند هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) ، تا سیستم های سازمانی را روانتر کار کند در حالی که نیاز به پرسنل محل را کاهش می دهد.

نبولسکی می گوید: “بیش از هایپر اتوماسیون همچنین سرمایه گذاری های اتوماسیون موجود شرکت را تسریع می کند تا سیستم ها را مقاوم تر کند.”

جیسون ویرا ، CTO در صنایع Carousel ، ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات ، ابر و مدیریت شده ، همچنین شرکتها باید تحقیق در مورد ساده سازی مراکز داده خود را آغاز کنند. “رفتن از مسیر hyperconverged می تواند به آنها کمک کند تا این کار را انجام دهند.”

Hyperconvergence قبل از ورود COVID-19 درحال جلب توجه بود. اکنون ، تعداد فزاینده ای از رهبران فناوری اطلاعات در حال درک این موضوع هستند که ساخت زیرساخت های فوق همگرا (HCI) ممکن است بهترین روش برای اطمینان از فعالیتهای بی وقفه در جهانی باشد که کارکنان فناوری اطلاعات مجبور به کار برای مدت طولانی از خانه های خود شوند.

استفاده از یک فضای ابری کاملاً مدیریت شده مانند AWS Outposts نیز می تواند از باری که بر دوش تیم های فناوری اطلاعات است بکاهد و همچنین نیاز به پرسنل  در محل را کاهش دهد. با ورود فناوری ها و روش های جدید، آشکار می شود که مدل های عملیاتی دیتاسنترها برای مطابقت با یک مجموعه واقعیت به روز شده ، نیاز به ارزیابی مجدد دارند.

آناند می گوید: “وقتی تقریباً بلافاصله از 10 درصد نیروی کار دور کار به80 درصد نیروی دور کار می رسیم، فهمیدیم که یک فناوری single host-to-network نمی‌تواند به درستی مقیاس بندی  داشته باشد.” آناند می گوید ، برای جایگزینی اتصالات دست و پا گیر مبتنی بر VPN ، شرکت ها به دنبال تعریف نرم افزار محیط خود هستند. یک معماری zero-trust ، جایی که کاربران برای احراز هویت و مجوز منابع به یک cloud edge هدایت می شوند – این روش به شرکت انعطاف پذیری و مقیاس لازم برای پاسخگویی به تغییرات شدید در الگوی ترافیک شبکه را می دهد.

کار از راه دور برای دیتاسنتر ، تیم شبکه

بیشتر رهبران فناوری اطلاعات در حال مطالعه نحوه آماده سازی برای چالش های آینده هستند. لالیبرت می‌گوید: “من انتظار دارم که سازمان ها در برنامه های تداوم شغلی خود را برای سازگاری با بیماری های همه گیر جهانی تجدید نظر کنند ، هدف این خواهد بود که افراد مسئول در دیتاسنترها بتوانند تا آنجا که می توانند از راه دور کار کنند.”

برخی از فعالیت ها ، مانند نصب سخت افزار ، ایجاد اتصالات و جایگزینی تجهیزات معیوب ، به حضور فیزیکی در دیتاسنترها ادامه خواهند داد. برای حفظ عملکرد دیتاسنتر و سطح عملکرد ، اعضای تیم IT از راه دور نیاز به دسترسی به ابزارهای مدیریتی دارند که به آنها امکان می دهد کل محیط شبکه را ترجیحاً روی یک صفحه شیشه ای مشاهده کنند. . با این وجود کار کمی طول می کشد.

یک نکته مثبت ، کاویس معتقد است که یک تیم کارمند از راه دور – IT یا غیر IT – ممکن است بتوانند بعضی جاها به لطف افزایش نسخه در سایت پذیرش پیام ، کنفرانس ویدیویی ، سایر ابزارهای آنلاین بهتر از قبل از بحران عمل کنند.

برای IT ، این بدان معناست که زمان آن رسیده است که با واقعیت جدید سازگار شویم. لالیبرت می گوید: “سازمان ها بسیار عالی واکنش نشان داده و در مقابل محیطی که به سرعت در حال تغییر است واکنش نشان داده اند و کارمندان قدم در این کار گذاشته اند و یاد گرفته اند که چگونه از ابزارهای همکاری استفاده کنند و هنگام کار در خانه در مشاغل خود مثمر ثمر باشند.”

“سوال بزرگ این است که ، برای بسیاری از مشاغل: آیا آنها می‌خواهند به گذشته برگردند؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید