عنوان اول اسلاید
عنوان دوم اسلاید
عنوان سوم اسلاید
سبد خرید

اعلام ویندوز سرور 2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
ویندوز سرور 2021

Windows Server 2022در حال حاضر در پیش نمایش است. این برنامه بعد از ویندوز سرور 2019، سریعترین ویندوز سرور مورد استفاده تا کنون، ساخته شده است. این نسخه شامل امنیت چند لایه پیشرفته، قابلیت‌های ترکیبی با Azure و یک بستر انعطاف‌پذیر برای مدرن‌سازی برنامه‌ها است. در طول این سال‌ها، شرکت‌هایی مانند Forever 21 و Sentara Healthcare برای اجرای بارهای کاری مهم کسب و کار به Windows Server تکیه داشتند.

امنیت چند لایه پیشرفته

با افزایش روزافزون تهدیدات امنیت سایبری و افزایش سریع حوادث، امنیت برای مشتریان اولویت اصلی است. Windows Server 2022دارای قابلیت‌های امنیتی جدیدی مانند سرور هسته ایمن و اتصال امن است. سرور هسته ایمن حفاظت قوی از تهدید را برای ارائه امنیت چند لایه در سخت افزار، سیستم عامل و سیستم عامل به ارمغان می‌آورد. از ماژول System Guard برای بوت کردن ویندوز سرور ایمن و به حداقل رساندن خطرات آسیب‌پذیری سیستم عامل استفاده می‌کند. سرور هسته امن همچنین شامل ویژگی‌های امنیتی مبتنی بر مجازی‌سازی (VBS) مانند Credential Guard و یکپارچگی کد محافظت شده از Hypervisor (HVCI) است. Credential Guard دفاع پیشگیرانه برای دارایی‌های حساس مانند اعتبارنامه ارائه می‌دهد و HVCI از سخت افزارهایی استفاده می‌کند که امنیت آنها قوی است تا از دستکاری بدافزارهای پیشرفته در سیستم جلوگیری کند. اتصال ایمن یک لایه اضافی از امنیت را در حین حمل و نقل برای محافظت پیشرفته می‌افزاید. ویندوز سرور 2022 امنیت اتصال را با پروتکل انتقال سریعتر و امن‌تر رمزگذاری شده ایمن (HTTPS) و امنیت لایه حمل و نقل (TLS) 1.3به طور پیش فرض فعال می‌کند. مشتریان همچنین می‌توانند ارتباطات سرور را با رمزگذاری استاندارد AES-256 ، که اکنون از پروتکل بلوک پیام سرور (SMB) و کنترل‌های بهتر پشتیبانی می‌کند، ایمن کنند.

قابلیتهای ترکیبی با Azure

قابلیت‌های جدیدی که مشتریان را قادر می‌سازد با سرمایه گذاری‌های داخلی خود از نوآوری ابری استفاده کنند. Azure Arc و Storage Migration Service دو قابلیت ترکیبی کلیدی هستند که با Windows Server 2022 بهتر کار می‌کنند. Azure Arc به مشتریان این امکان را می‌دهد تا Windows Server را در محل، در edge یا محیط‌های چند ابر از یک صفحه کنترل واحد در Azure مدیریت و ایمن‌سازی کنند. از طریق Azure Arc، مشتریان می‌توانند به راحتی از قابلیت‌های مدیریت Azure مانند Azure Policy ، Azure Monitor و Azure Defender برای این سرورها استفاده کنند. علاوه بر این، چند کلیک ساده در مرکز مدیریت ویندوز می‌تواند اتصال به Azure Arc را فعال کند. Windows Admin Center نیز در پرتال Azure موجود است. ویندوز سرور 2022 قابلیت اتصال یکپارچه سرورهای فایل داخلی به سرورهای فایل در Azure را افزایش می‌دهد. به روزرسانی Storage Migration Service به مشتریان امکان می‌دهد سرورهای فایل را از ذخیره‌سازی دسترسی به شبکه (NAS) و سرورهای فایل Windows به سرورهای Windows در Azure منتقل کنند. استفاده از Storage Migration Service برای انتقال داده‌ها به سرورها به مشتریان اجازه می‌دهد تا زمان تأخیر کم را حفظ کنند.

پلتفرم انعطاف‌پذیر اپ

مشتریان از Windows Server برای اجرای اپلیکیشن‌های بزرگ و توزیع شده استفاده می‌کنند. در نتیجه، تمرکز زیادی را بر روی آوردن قابلیت‌ها و ابزارهای پلتفرم که باعث بهبود سرعت توسعه دهندگان و پشتیبانی از بارهای کاری مهم مانند SQL Server می شود، در ویندوز سرور 2022 قرار گرفته است. در این نسخه، چندین بهبود پلتفرم برای Windows Containers، از جمله سازگاری اپ‌ها و تجربه Windows Container با Kubernetes اضافه شده است. بهبود عمده شامل کاهش اندازه تصویر Windows Container است که منجر به زمان بارگیری سریعتر و عملکرد بهتر می‌شود. علاوه بر این، اکنون می‌توانید اپ‌های وابسته به Azure Active Directory را با حساب‌های خدمات مدیریت شده گروه (gMSA) بدون پیوستن دامنه به میزبان کانتینر اجرا کنید. به علاوه، چندین پیشرفت دیگر وجود دارد که تجربه Windows Container را با Kubernetes ساده می‌کند. این پیشرفت‌ها شامل پشتیبانی از کانتینرهای پردازنده میزبان برای پیکربندی گره، IPv6 و اجرای خط مشی شبکه با Calico می‌شود. علاوه بر بهبود پلتفرم یک ابزار Windows Admin Center به روز شده وجود دارد که با آن به راحتی می‌توان اپلیکیشن‌های .NET را محفظه‌بندی کرد. هنگامی که اپلیکیشن در یک کانتینر قرار دارد، می‌توانید آن را در Azure Container Registry میزبانی کنید تا سپس آن را در سایر سرویس های Azure  از جمله Azure Kubernetes Service، مستقر کنید. ویندوز سرور 2022 از اپلیکیشن‌های مهم کسب وکار و مقیاس بزرگ مانند SQL Server پشتیبانی می‌کند که به 48 ترابایت حافظه و 2048 هسته منطقی در 64 سوکت فیزیکی نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

تماس با ما