تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

اتوماسیون شبکه مدرن در IT جدید کم است

Facebook
Twitter
LinkedIn
اتوماسیون شبکه مدرن

به طور کلی  همه گیری کرونا همه رهبران IT را رغیب و تشویق کرده است تا برای نوسازی، با درک چگونگی اهمیت چابکی، عملکرد و امنیت در پی تغییر گسترده به کار از راه دور و تغییر جهت و دیجیتال سازی عملیات کسب و کار، تجدید نظر کنند. در این تلاش شرکت‌ها در حال یافتن ارزش روزافزون در اتوماسیون، به ویژه اتوماسیون شبکه، برای ساده سازی عملیات IT و سازگاری سریع IT شرکت هستند. قبل از همه گیری کرونا، اتوماسیون شبکه برای سازمان‌های آینده نگر امری پسندیده بود، اما اکنون که عملیات از راه دور امری عادی است، و محیط های IT شامل شبکه‌های پیچیده و چندین مقر اصلی و شعبه ها و محیط های ابری هستند اتوماسیون به ابزاری برای دستیابی به کارایی و دقت مورد نیاز سازمان‌های مدرن تبدیل شده است.

اتوماسیون برای ایجاد پشته IT چابک و ایمن بسیار حیاتی است. اما سرمایه‌گذاری در منابع، زمان و تلاش لازم برای انتقال نیروی کار نیروی انسانی و اتوماسیون خودساخته به ندرت بازده مورد انتظار را فراهم می‌کند. اگر سازمان‌ها از بهترین روش‌های صنعت استفاده نکنند، ابزار صحیح را یکپارچه نکنند و تمرکز خود را به سمت خودکارآمدی استراتژیک سوق ندهند، هنگام اجرای اتوماسیون با موفقیت چشمگیری نخواند داشت. . با استفاده از معماری ها و استراتژی های مناسب، شرکت‌ها می‌توانند به انعطاف‌پذیری، عملکرد، مقیاس‌پذیری و امنیت لازم برای سازگاری موثر با تغییر مقیاس بزرگ در محیط‌های کاری و تقاضای خطوط اصلی کسب و کار دست یابند.

اتوماسیون شبکه، حلقه مفقوده است

اتوماسیون نوید می‌دهد که ضمن ساده‌سازی فرآیندهای دستی که نیازی به مداخله انسان ندارند، بار وظایف اضافی و خسته کننده را ساده و کاهش می‌دهد.اما اگر به طور صحیح اعمال نشود، اتوماسیون به تنهایی تأثیر پویایی را نخواهد داشت. قابلیت‌های هوشمند اهمیت زیادی دارند. برای بسیاری از شرکت‌ها، اتوماسیون شبکه حلقه مفقوده یک سیستم IT کاملاً خودکار است. با پیچیدگی شبکه‌ها و رفتن بارهای کاری بیشتر به سمت ابر، نیاز به راه حلی که همه چیز را به هم متصل کند و به اندازه کافی قدرتمند باشد تا بتواند از طریق چندین سیستم عامل  هم از قبل و هم از طریق ابر گسترش یابد، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. با استفاده از اتوماسیون شبکه هوشمند، تیم‌ها قادر به واکنش سریع در برابر حوادث غیرمترقبه مانند تهدیدات امنیتی یا آسیب‌پذیری‌های فروشنده، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌بندی با هر شرایطی هستند که برای تضمین تداوم کسب و کار  لازم است.

ارائه اتوماسیون در سراسر سیستم IT به کاهش فشارهای سازمانی کمک می‌کند و مدیریت تغییرات در مقیاس هم در حالت اولیه و هم در فضای ابر را امکان پذیر می‌سازد.

تغییر سازمانی منجر به پذیرش گسترده‌تر می‌شود

شروع همه گیری کرونا، تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات را وادار کرد تا به سرعت زیرساخت‌ها و عملیات (I&O) را مجدداً ارزیابی کنند تا مطمئن شوند که سازمان‌هایشان برای رسیدگی به چالش‌های جدید و منحصر به فرد ارائه شده توسط این اختلال بی‌سابقه آماده شده‌اند. اطمینان از اینکه تیم‌های I&O با اهداف کسب  و کار همسو باشند و بتوانند از خطوط اصلی سازمان‌ها پشتیبانی کنند هم اکنون بسیار مهم است.. برای انجام این کار، تیم‌های I&O باید بیاموزند که چگونه در تصفیه اقدامات انسانی متفاوت عمل کنند تا تغییرات فرآیندی لازم برای پشتیبانی از اتوماسیون را انجام دهند. رویکردهای قدیمی برای اتوماسیون نیاز به توسعه مهارت، توسعه برنامه نویسی/ برنامه نویسی و آزمایش و ایجاد یک زمان طولانی برای تأمین این نیازهای کسب و کار دارد.

سازگار شدن با تغییر مقیاس بزرگ

یکی از چالش‌هایی که سازمان ها هنگام اجرای اتوماسیون در فناوری اطلاعات با آن روبرو هستند ، توانایی انطباق با تغییرات گسترده است. با این وجود، سازمان‌ها می توانند با پایه‌ریزی محکم و برنامه‌ریزی گسترد، این چالش را به راحتی پشت سر بگذارند. به تعبیری، امکان ایجاد تغییر در مقیاس گسترده مانند ساخت یک آسمان خراش است: پس از اتمام پایه، می‌توان آن را خیلی سریع ساخت. مراحل اولیه می‌تواند شامل موارد زیر باشد: 1) با تمرکز بر تلاش‌هایی که برای ایجاد تغییرات بزرگتر انجام می‌شود، با اصول اولیه شروع کنید. پیاده‌سازی فناوری جدید می‌تواند برای بسیاری از سازمان‌هایی که قبلاً فرایندی در پیش گرفته‌اند، به ویژه برای کسانی که دهه هاست در کسب وکار فعالیت می‌کنند، یک تغییر اساسی باشد. کلید مدرنیزاسیون موفقیت آمیز، ارزیابی مجدد کل زیرساخت فناوری اطلاعات، انجام ارزیابی از کارکردها و عدم کارایی‌ها و انواع مهارت‌ها و طرز تفکر مورد نیاز برای تنظیم تغییرات است. این موضوع به شما کمک می کند تا هنگامی که اصول اساسی مورد نیاز برای ایجاد پایه و اساس را شناسایی کردید، شکاف مربوط به هر قطعه گمشده را پر کنید و برای تغییرات گسترده آماده شوید. و می‌تواند با خودکار کردن کارهای کم خطر و فقط خواندنی مانند ، موجودی دستگاه ، نظارت بر پیکربندی، حسابرسی و عیب‌یابی شروع شود.

2) هنگامی که بنیان خود را بنا نهادید، وقت آن است که بر چشم انداز و اهداف قابل دستیابی که می‌توانید در این راه تحقق بخشید سرمایه‌گذاری کنید. سرمایه‌گذاری‌ها می‌توانند شامل استخدام کارمندان جدید یا افزایش کارمندان فعلی برای کمک به تحقق مهارت‌های مورد نیاز برای اجرای تغییرات باشند. تنظیم چشم انداز جدید برای سازمان خود و همسویی آن با اهداف قابل دستیابی که قابل لمس هستند نیز می‌تواند به ساده‌سازی بهره‌وری و اطمینان از تحقق اهداف کمک کند.

3) یک نقشه راه تهیه کنید. نقشه راهی ایجاد کنید که مطابق با مکانی باشد که کسب وکار می‌خواهد طی سه تا پنج سال آینده طی کند. این موضوع می‌تواند کارمندان را قادر سازد تا رویکرد هدفمندتری نسبت به کاری که باید از قبل انجام شود، به دست آورند. پس از نهایی شدن این کار، مراحل زیر را انجام دهید و با گذراندن مراحل، چشم انداز را اجرا کنید. این کار اغلب با خودکارسازی دامنه‌هایی مانند LAN ، WAN و دیتاسنتر آغاز می‌شود ، سپس به استقرار جدیدتر SD-WAN و ابر عمومی IaaS گسترش می‌یابد. سرمایه‌گذاری بر روی توانایی‌ها و هوشمندی‌های مناسب در حین تهیه نقشه راهی که با جهت کسب وکار استراتژیک همسو باشد، تیم‌های فناوری اطلاعات را به حمایت بیشتر از فعالیت‌های کسب وکار ترغیب می‌کند. سرمایه‌گذاری در زمینه مناسب برای اتوماسیون شبکه، زمینه را برای فعالیت‌های آینده مانند قابلیت‌های خودکاربرد، امنیت و تمرکز فرآیندهای دستی فراهم می‌کند. توانمندسازی تیم‌های فناوری اطلاعات با این سطح هوش با استفاده از اتوماسیون شبکه همان چیزی است که یک شرکت را قادر می‌سازد یک سیستم چابک و مدرن فناوری اطلاعات آماده برای پاسخگویی به تقاضاهای آینده شرکت ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید