تنوع محصولات
قیمت مناسب
گارانتی مطمئن
سبد خرید

آینده کار: زودتر از آنچه فکر می کنید می آید

Facebook
Twitter
LinkedIn
آینده کار

زندگی کاری شما سال‌ها آینده چگونه خواهد بود؟

قبل از همه گیری کرونا، می‌توانید اگر از از ده نفر می پرسیدید که آینده کار به چه معناست پاسخ‌های متفاوت دریافت می‌کردید.. اما COVID-19 دکمه حرکت سریع را فشار داد و ما در مورد آینده کار عملی و سریع مطلع شدیم. واضح ترین درسی که گرفتیم این بود که برای انجام کارها نیازی به حضور در دفتر نیست! قبلاً فن آوری درک شده بود، اما هرگز در مقیاس اثبات نشد. هم اکنون ما در حال درک مفاهیم آن در دنیای واقعی هستیم.

مایک الگان که برای Computerworld می نویسد، تا یک پیش بینی جسورانه ارائه دهد: کارگران حوزه فناوری به طور دسته جمعی از شهرهای گران قیمت مهاجرت می‌کنند به مناطق ارزان تر و کم جمعیت با خطر ابتلا و سرایت کمتر.

این روند، که در حال حاضر در برخی مناطق در جریان است، و منابع انسانی، حقوق و دستمزد، مالیات و پیچیدگی‌های قانونی نباید دست کم گرفته شود. دنیای جدید شجاعانه کار از راه دور فراگیر پیچیده خواهد شد.

استیسی کولت، مجموعه ای از ملاحظات مرتبط را در ” سوال اصلی پیش روی آینده کار متمرکز کرده است، اما با نگاهی به حل مشکلات کوتاه مدت مانند راه اندازی محل کار ترکیبی یا استخدام از راه دور است. وی همچنین تأثیر اتوماسیون، یکی از موثرترین ها عامل‌ها در آینده کار را بررسی می‌کند. خط استاندارد این است که اتوماسیون کارهای سنگین کارگران را برای کار معنادارتر آزاد می‌کند.

الگان و کولت امنیت سایبری را به عنوان یکی دیگر از نقاط قوت در یک دنیای دوستانه از راه دور نشان می دهند پیتر واینر به پرونده های فناوری برتر امنیتی برای محافظت از کارگران از راه دور می‌پردازد. برخی از مواردی که وی توصیه می‌کند مربوط به بهداشت اساسی امنیت شرکت است، مانند احراز هویت چند عاملی، مدیریت هویت و دسترسی و رمزگذاری کد و داده در فضای ابری. اما وینر همچنین تلاش می کند تا دو روند هیجان انگیز را برجسته کند: اعتماد صفرzero trust  و SASE (secure access service edge).

اعتماد صفر یک چارچوب کلی است که در آن هر کاربر و هر سیستم باید خود را به طور مداوم احراز هویت کند، بنابراین اگر نقض رخ دهد، مهاجمان نمی توانند به صورت جانبی حرکت کنند تا سایر سیستم های سازمان را به خطر بیندازند. SASE یک طرح جدیدتر است که ترکیبی از SD-WAN (شبکه نرم افزاری تعریف شده توسط نرم افزار) و امنیت را به یک سرویس ابری ساده تبدیل می‌کند که می‌تواند به راحتی مقیاس بندی شود. این دو با هم می‌توانند مسیری طولانی را برای کاهش خطرات ناشی از کار از راه دور در مقیاس بزرگ بروند.

اما آینده کار درخشان‌تر از راه حل های فناوری است. مدیریت موثر از راه دور، جایی که مدیران توسعه نرم افزار تمایل به تجربه گسترده دارند، ممکن است از همه مهمتر باشد. آیزاک ساکولیک، همکار سابق InfoWorld و CIO سابق، در 7 روش برتر برای توسعه تیم های از راه دور، برخی از تکنیک های آزمایش شده و واقعی  از جمله برنامه ریزی مداوم و شفاف (به جای، مثلاً جلسات دوره‌ای) را بیان می‌کند. ساکولیک همچنین مشاهده می‌کند که اتوماسیون می‌تواند به ساده سازی توسعه از راه دور مانند آزمایش خودکار و مدیریت تغییر کمک کند.

درست است همه مشاغل از راه دور نیستند. زئوس کرراولا، مشارکت کننده شبکه جهانی، مهارت های لازم برای راه اندازی دیتاسنترهای های آینده را در «چگونه نیروی کار دیتاسنتر تکامل می یابد»، ذکر می‌کند، جالب اینجاست که بسیاری از مهارت‌های مطلوب کرراولا کاملاً آشنا به نظر می‌رسد. دانش تجزیه و تحلیل داده‌ها، برنامه‌نویسی و AI / ML با افزایش خودکار شدن دیتاسنتر ها از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شوند. به جای کار در خط مقدم، اکثریت قریب به اتفاق کسانی که در فن آوری زندگی می‌کنند، آنقدر خوش شانس بوده‌اند که در هنگام شیوع بیماری در خانه کار کنند.

درست است همه ما مشتاقانه خواهان پایان یافتن این همه گیری هستیم. به زودی کافی است و وقتی این اتفاق می‌افتد دید واضح تری نسبت به آینده کار خواهیم داشت نسبت به آنچه قبلا داشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

آخرین مطالب

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
  • تصویر
  • شناسۀ محصول
  • امتیاز
  • قيمت
  • موجودی
  • دسترسی
  • وزن
  • اندازه
  • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه
مقایسه ×
بیایید مقایسه کنید! به خرید ادامه دهید